Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Devadesátky nejsledovanějším seriálem

1 orlická přehrada

Seriál České televize Devadesátky s kriminálním pozadím, opřený o skutečné události z první poloviny 90. let 20. století, se stal nejsledovanějším seriálem za posledních 18 let. Natáčelo se na mnoha lokacích ve středních Čechách.Každý ze šesti dílů seriálu, vysílaného vždy v neděli večer od 9. ledna do 13. února 2022, viděly minimálně dva miliony diváků. Průměrná sledovanost dosáhla 2,32 milionů diváků s podílem na sledovanosti 47,5 %. Sledovala ho tedy téměř polovina všech lidí, kteří měli v neděli večer zapnutou televizi. Nejsledovanější 5. díl vidělo 2,41 milionů diváků a epizoda se tak stala nejsledovanějším nedělním pořadem v hlavním vysílacím čase od začátku elektronického měření sledovanosti v roce 1997.

Kromě toho pořad zaznamenal také nadprůměrnou odloženou sledovanost na webu, kde ho do týdne od odvysílání vidělo 161 000 lidí, což je nejvyšší sledovanost na internetu hned po seriálu Most!. Výrazně nadprůměrná byla i odložená televizní sledovanost.

Po stopách mafiánů z Devadesátek se ve středních Čechách lze vypravit například k Orlické přehradě, na jejímž dně se v seriálu pátralo po zavražděných. Objevuje se rovněž několik sídel mafiánů. Sídlo Antonína Běly, který se v polovině 90. let stal nekorunovaným vládcem českého podsvětí, bylo v Úvalech, v seriálu byla ovšem využita luxusnější vila v Praze na Zbraslavi. Ostatní sídla už jsou reálná. Sídlo kontroverzního podnikatele Františka Mrázka se nachází na okraji Českého Brodu, jeho hrob je možné ve filmu i v reálném světě spatřit na českobrodském hřbitově. Natáčelo se také v Rudné u Prahy, kde v ulicích Příčná a Karlovotýnská operovali takzvaní Orličtí vrazi. Likvidovali zde těla svých obětí tak, že je zavařovali do sudů, které pak házeli do Orlické přehrady. V seriálu se objevil také Hotel Orlík či staré neratovické kino.  

Se zajištěním komparzu pomáhala i Středočeská filmová kancelář.


Vytvořeno 21.2.2022 13:14:17 | přečteno 466x | linda.dlouha

Aktuality

Film Stínohra se natáčel i na Berounsku V hlavní roli středočeská vesnice Pokračování Osady opět ze středních Čech Natáčí se ve středních Čechách: Děti Nagana Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load