Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem

Ivana Chýlková, Stanislav Majer a Šárka Vaculíková v seriálu Osada, foto: Radek Bajgar, ČT

Co Čech, to chalupář. Český fenomén chataření s velkým nadhledem rozebírá nový komediální epizodický seriál Osada, který se natáčel v krásném prostředí středních Čech a to v okolí Nižboru a řeky Berounky. Příjemnější a autentičtější prostředí by si filmaři sotva mohli přát. První díl třináctidílného seriálu na páteční večery odvysílá Česká televize v pátek 3. září a diváci si díky němu prodlouží léto.


Do chatových osad na Berounce to Pražáci nemají daleko, a tak i seriálová osada vyrostla  u této romantické a idylické řeky nedaleko Nižboru a nižborských rybníků. Architekt David Dubenský postavil osadu Záhoří, která má vypadat jako téměř sto let stará stálice, kterou tu postavili dědové, jezdili sem jejich synové a jezdit nejspíš budou i jejich děti. Krásná okolní příroda vytváří tu nejlepší seriálovou kulisu.

Ve spolupráci režiséra Radka Bajgara, scénáristy Petra Kolečka, který stojí i za populárním seriálem Most, a kreativního producenta Josefa Viewegha vznikl seriál České televize, který se ve středních Čechách natáčel od jara do podzimu loňského roku. Od 3. září ho diváci každý pátek uvidí vždy od 20.00 hodin na ČT1. Jedná se o chytrý odpočinkový seriál pro celou rodinu plný vtipných dialogů, komických a lehce absurdních situací i pohody.

Pohodu si totiž snaží navodit všichni seriáloví chataři. V kolonii se potkávají různorodé a odlišné postavy, které se snaží najít společnou řeč. Chataření spojuje milionáře, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený, spisovatelku románů červené knihovny, nepraktického ajťáka, který i dříví seká podle návodu na internetu, vojáka speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy, a spoustu dalších svérázných lidí, v jejichž rolích si zahráli například Tomáš Hanák, Pavla Beretová, Martin Myšička, Jana Švandová, Pavel Nový, Eva Leinweberová, Igor Bareš, Filip František Červenka, Petra Nesvačilová, Ivana Chýlková, Stanislav Majer, Šárka Vaculíková a Jana Plodková.

Původní pracovní název seriálu byl Chataři. Lidé si ho ale pletli s populárními Chalupáři, a tak se ujalo nové jméno Osada. 


Vytvořeno 2.9.2021 14:54:48 | přečteno 389x | linda.dlouha

Aktuality

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load