Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj

Emil Zátopek film, autor: FOTO: Lucky Man Films – Dušan Martinček, Julie Vrábelová

Příběh jednoho z největších atletů všech dob, přezdívaného také „lokomotiva“, natočil režisér David Ondříček. O hlavních rolích měl Ondříček už dlouho jasno. Olympijskou legendu Emila Zátopka hraje herec Dejvického divadla Václav Neužil, manželku slavného běžce a olympijskou vítězku v hodu oštěpem hraje Ondříčkova životní partnerka Martha Issová.

Tvůrci se shodují v tom, že snímek se zaměřuje nejen na sport, ale především na dramatický lidský osud. Emil Zátopek byl nejen fenomenální sportovec, ale také velmi charakterní člověk. I to se snaží tvůrci na plátně zachytit.

Je krásný jarní den roku 1948 v Kutné Hoře, stojí ve scénáři. Ve skutečnosti se první klapka hraného životopisu Emila Zátopka odehrála na stadionu v Březnici u Příbrami, a kdo nemusel před kameru, choulil se v zimní bundě.

Kromě Březnice u Příbramy jsme natáčeli také ve Velvarech, v Roudnici, ve Zlíně, Brně a dalších městech“ řekla výkonná producentka snímku Daria Špačková.

Snímek vzniká v koprodukci s Českou televizí, Barrandovem, slovenskou produkcí a soukromými producenty. „Film se připravoval celkem sedm let. Mezitím se vyvíjel scénář, který si žádal úpravy. Původní natáčení se proto odsunulo a zároveň bylo zapotřebí zajistit dofinancování projektu,“ řekla dále producentka.

Co se týká jednodenního natáčení ve Velvarech, zajímavostí je například to, že rodný dům Emila Zátopka, podobný tomu skutečnému na Moravě, našli tvůrci právě tady ve středních Čechách. "Je to dům v jedné z postranních ulic nedaleko Pražské brány. Zdědil jsem ho po otci a žil v něm od roku 1953. Dnes už ho máme jen pro rekreaci, protože s rodinou žijeme trvale ve Slaném," říká majitel domu Václav Saifrt. 

"Filmaři si ho vybrali náhodou. Zvažovali mezi Velvary a Zlonicemi. Při obhlídkách se jim líbila hlavně zdejší čedičová dlažba z takzvaných kočičích hlav. Náš dům navíc zapadá do představy tvůrců. Skutečný Zátopkův dům v Kopřivnici použít nemohli, ten už byl modernizován," vysvětlil Václav Saifrt.


Vytvořeno 28.5.2020 11:12:10 | přečteno 417x | linda.dlouha

Aktuality

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load