Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji

Jan Žižka

Místa ve Středočeském kraji se stanou kulisou pro nový film Petra Jákla – Jan Žižka. Mezi lokacemi, která si pro své natáčení režisér vybral, jsou hrad Křivoklát a Točník nebo lom Amerika.

Kromě velké výpravy se Jákl nebál ani hvězdného obsazení. Hlavní ženskou roli bude hrát australská herečka Sophie Loweová. Jana Žižku ztvární americký herec Ben Foster. Ve filmu budou účinkovat i světová jména jako Michael Caine. Til Schweiger nebo William Moseley. V českých vodách Jákl sáhnul třeba po Karlu Rodenovi, Markovi Vašutovi, Ondřeji Vetchém nebo Janu Budařovi.

 „Jsem nadšený z toho, že se tenhle projekt dal nakonec do kupy. Plno lidí na něm pracovalo dlouho, dnes už je to nějakých osm let. Jsem nadšený a pořád nemohu věřit tomu, že mám takhle úžasné herce vedle sebe, další jsou na cestě,“ řekl Jákl. 

„Scénář byl velice univerzální, a velice specifický, bylo to téma, s nímž se každý může ztotožnit," řekl herec Foster. Připustil, že historii, o níž má snímek vyprávět, neznal, a neznal ani příběh Žižky, ale hluboce se ho prý dotkl.

Ani Schweiger historii o Žižkovi neznal, načetl ji z materiálů, které mu poskytl až Jákl.

„Nejdůležitější faktor, že jsem roli přijal, byl Petr, měli jsme dlouhý rozhovor. Snažil jsem se ho přesvědčit, aby mi dal jinou roli, chtěl jsem tu Benovu," žertoval.

Už dříve točil v Praze a na práci v České republice se velmi těší. Totéž zmínil i jednatřicetiletý Moseley, který zmíněnou fantasy trilogii v Praze točil přibližně před deseti lety. „Je to pro mě velice nostalgické. Tenkrát jsem byl mladým klukem ve středověkém obleku, ale teď jsem mužem ve středověkém obleku,“ řekl.

Jákl s uvedením filmu do kin počítá v roce 2020. Film Jan Žižka bude spolu s Jáklem produkovat hollywoodský producent Cassian Elwes, který stojí za desítkami známých filmů, jako je například Klub poslední naděje.

Film vzniká na základě scénáře Marka Dobeše a Michala Petruše. Pod definitivní verzí scénáře je podepsán sám Jákl. Historickým poradcem filmu je Jaroslav Čechura.

Jak to vypadá na natáčení a v zákulisí, můžete sledovat na Instagramovém profilu režiséra Petra Jákla: https://www.instagram.com/petr_jakl/?hl=cs nebo kameramana Jespera Tøffnera: https://www.instagram.com/jespertoffner/?hl=cs

Vytvořeno 15.11.2018 12:17:13 | přečteno 1470x | ernest

Aktuality

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load