Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku

Noir cover

Na hrad Český Šternberk se letos nově přesouvá Noir Film Festival 2021 – přehlídka specifického fenoménu světové kinematografie, která je unikátní nejen v domácím, ale i celosvětovém měřítku. Nabízí intenzivní estetický prožitek i jistou formu sebevzdělávání, to vše v jedinečných kulisách jednoho z nejstarších kamenných hradů v Čechách. Letošní 9. ročník probíhá ve dnech 18. - 22. srpna 2021.


Přemístěním festivalu na Český Šternberk byl upraven jeho časový formát a program byl o jeden den prodloužen. Návštěvníci se tak mohou těšit hned na čtyři open-air večerní projekce na hradním nádvoří, které jsou každoročními highlighty programu. Celkem je připraveno na pět desítek projekcí pečlivě vybraných snímků, které představí film noir v jeho různých podobách napříč časem i geografickým prostorem. Letos se budou promítat filmy z USA, bývalého Československa i Indie, čímž se diváci podívají také na dosud nejexotičtější noirovou exkurzi po Japonsku, Mexiku a řadě evropských zemí, zařazených v minulých ročnících.

Letošní hlavní programová sekce, pojmenovaná Noir bez předsudků, představí kolekci filmů spjatých s motivy rasové nenávisti, xenofobie a antisemitismu. Projekcí dvou televizních detektivek a vzpomínkovými večery bude zároveň uctěna památka nedávno zesnulé české herečky Hany Maciuchové. Festival cílí na diváky a divačky toužící po objevování nepoznaných sfér filmové historie, čemuž jsou uzpůsobeny i lektorské úvody před každou projekcí a doprovodný festivalový katalog.

První ročník festivalu se uskutečnil v roce 2013 na středočeském Kokoříně, mezi lety 2014-2020 se jeho domovskou základnou stal královský hrad Křivoklát. S letošním 9. ročníkem se Noir Film Festival přesouvá na hrad Český Šternberk s dlouhou historií. Založen byl roku 1241 a patří tak k nejstarším kamenným hradům v Čechách. Zvenčí si dosud zachoval svůj středověký vzhled. Majestátně se tyčí nad řekou Sázavou a filmovému festivalu vytváří důstojnou kulisu.


Kompletní program je k dispozici na www.noirfilmfestival.cz 
Vytvořeno 18.8.2021 13:21:14 | přečteno 188x | linda.dlouha

Aktuality

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load