Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Pohádka Dračí princezna je dotočena!

draci princezna cover

V polovině března dotočili norští filmaři v lokacích ve Středočeském kraji nový rodinný snímek s názvem Dračí princezna, v němž jsou nakombinovány prvky evropských pověstí a mýtů se současným světem. Do kin by měl dorazit před Vánoci. Střední Čechy jsou vyhledávanou destinací filmařů z celého světa.


Natáčení této unikátní pohádky probíhalo většinu času ve Středočeském kraji a podílela se na něm i filmová kancelář Středočeského kraje. Natáčení trvalo 30 dní. Například tajemný dračí svět se natáčel v Koněpruských jeskyních, ale točilo se i ve škole v Líbeznici. „Z peněz za pronájem prostor nechala škola pro své žáky vyrobit nové šatní skříňky,“ vysvětlil producent Pavel Berčík. V Dobřichovicích se zase natáčela jedna ze stěžejních scén s vánočním trhem.„Před dobřichovickou školou jsme si vytvořili filmové náměstí se spoustou vánočních stánků a obřím nafukovacím Santa Clausem. Všechny stánky ale převrátí vzhůru nohama vylekaný drak, který nakonec shodí i toho Santu. Draka však uvidí diváci až v hotovém filmu, na place jsme si pomáhali modelem a hercem se speciální dračí helmou,“ dodal producent.

Pohádkový příběh inspirovaný fantasticko-dobrodružnými filmy Stevena Spielberga
a křehkým a magickým pojetím Guillerma del Tora stírá hranice mezi klasickou pohádkou
a moderním každodenním životem. Jedním z jeho hlavních témat je dosažení nedosažitelného a také co znamená věřit v ty, které máme kolem sebe. Opuštěná jedenáctiletá Sara se ve snímku Dračí princezna pokouší zachránit vyděšené a trochu neohrabané dračí mládě společně se svým nově objeveným kamarádem Mortimerem. Možná, že právě tohle dobrodružství změní Saře celý život…

 Autory scénáře jsou úspěšní norští tvůrci Harald Rosenløw Eeg a Lars Gudmestad, do režisérského křesla usedla Katarina Launing. „Mým přáním bylo natočit film, který v divácích napříč generacemi zanechá dlouhotrvající a milý dojem, jako to dokážou samy Vánoce,“ řekla režisérka.

Herecké obsazení snímku je také kompletně norské. Ústřední dětskou dvojici hrají Isha Zaina Kahn a Iver Sandemose. V dalších rolích se objeví například Solveig Kloppen, Vanessa Borgliči Anders Baasmo Christiansen.

Snímek nese také českou stopu – kostýmy pro Dračí princeznu vytvořila kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší, filmovou hudbu skládá Jan P. Muchow, snímek za českou stranu produkuje společnost Evolution Films (Pavel Berčík). O postprodukci a animace se stará holandská strana.

 Film vzniká v norsko-holandsko-české koprodukci za podpory pobídek a Státního fondu kinematografie. Za českou stranu snímek produkuje Evolution Films, za norskou je to Storm Films, holandským koproducentem je Volya Films. Premiéra filmu je ve všech třech koprodukčních zemích naplánována na předvánoční čas letošního roku. 


Vytvořeno 2.4.2020 11:20:58 | přečteno 1064x | linda.dlouha

Aktuality

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load