Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Pohádkové putování po středních Čechách

Mníšek cover

Užívejte si své volné dny naplno, radostně a doslova pohádkově! Vypravte se na „obhlídky“ koutů středních Čech, které se objevily v nejoblíbenějších českých pohádkách.


Být dospělý není až taková zábava a většina z nás se shodne na tom, že dětská léta byla přeci jen o něco zábavnější. Vrátit se do doby, kdy mezi nejzásadnější rozhodnutí patřilo, jestli sáhnout po omalovánkách, nebo jít na hřiště, zní více než lákavě. Ale jak na to, když skákat panáka na cestě před domem a nosit trička s duhovým jednorožcem není po desátých narozeninách vyloženě ideálním řešením? Máme pro vás praktičtější návrh – vraťte se do svých dětských let prostřednictvím pohádkových světů. Nejdříve si užijte domácí filmový maraton a pak se vydejte na výlety do míst, kde se zhlédnutá díla natáčela. Takové putování si užijete stejnou měrou, jako vaši potomci. 

Středočeský kraj je díky své nebývale bohaté koncentraci hradů, zámků, skanzenů a malebných vesniček úplnou pokladnicí pohádkových lokací. Natočilo se zde mnoho snímků pro děti a některé z nich patří mezi ty nejlepší, které u nás vznikly. Přesvědčte se sami při svých toulkách pohádkovými středními Čechami a navštivte památky a obce, které znáte ze záběrů nejkrásnějších českých pohádek. Jedna z těch nejoblíbenějších, milovaná dospělými stejně jako dětmi, Anděl Páně, vznikala mimo jiné také na hradech Český Šternberk a Křivoklát.

V dalším pohádkovém mistrovském díle, Lotrando a Zubejda, uvidíte například zákoutí malých obcí Voznice a Svatý Jan, vrch Třemšín a zříceninu hradu Valečov. Herecké umění Jana Wericha ocení dospělí přeci jen o něco více než jejich ratolesti. I z tohoto důvodu patří pohádka Byl jednou jeden král… natáčená mimo jiné v Lešanech do zlatého fondu české kinematografie. Stejně tak i Malá mořská víla režiséra Karla Kachyni a vytříbený vizuální styl snímku oslní spíše dospělé diváky, kteří v poetických záběrech poznají vápencové lomy Amerika a zámek Veltrusy.

Další herecký koncert, tentokrát v podání Jiřiny Bohdalové, si užíváme v Nesmrtelné tetě, která se natáčela v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, na mostě přes řeku Kouřimku u města Zásmuky a u leknínového jezírka v Nečíně. U úžasných hereckých výkonů ještě zůstaneme. Kdo by nemiloval Vladimíra Menšíka v pohádce Jak se budí princezny! A kdo by neobdivoval impozantní středočeské hrady Křivoklát a Konopiště, kde se snímek natáčel.

Spousta v běžném životě odříkávaných replik pochází z pohádky S čerty nejsou žerty. V jejích záběrech poznáte zámek Průhonice a vesničku Střehom. V Princezně ze mlejna, pohádce tak oblíbené, že se dočkala i druhého dílu, se objevují zámky Březnice a Dobříš. Písničky ze snímku Ať žijí duchové už dávno zlidověly. Zanotujte si je a vydejte se po stopách filmu do Malého Chlumce, Mníšku pod Brdy, Nového Knína, na hrad Krakovec a na zámek do Průhonic. Své pohádkové putování můžete zakončit výpravami na hrad Český Šternberk a Průhonický zámek a pokračujte do Černošic a Voznice, kde si zavzpomínáte na odpoledne strávená ve společnosti seriálu plného kouzel, Arabely.


Vytvořeno 30.8.2019 14:00:12 | přečteno 634x | linda.dlouha

Aktuality

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load