Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě

K filmu Kriegel

Střední Čechy propůjčí svou tvář i novému filmu Ivana Fíli - Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě. Místa natáčení, která jsou prozatím známa, jsou například zámek Kačina, obec Libodřice nebo věznice v Mladé Boleslavi.

Snímek bude natočen podle skutečné události, a vznikne pod taktovkou zmíněného režiséra a autora námětu Ivana Fíli, který je též tvůrce scénáře k filmu.  Nejedná se o typickou biografii, ale je filmovým dramatem, zaměřujícím se na nejvyhrocenější úsek ze života Františka Kriegla – a vlastně i československých novodobých dějin.Ve snímku se poprvé zveřejní přísně střežená fakta a události nejtragičtějšího úseku moderních dějin Československa.

Příběh vypráví o lékaři a politikovi Františkovi Krieglovi, hrdinovi Pražského jara 1968, jenž byl v noci 21. srpna společně s pěti vedoucími představiteli strany a státu (Dubček, Černík, Smrkovský, Špaček a Šimon) zatčen a unesen do Moskvy. Byl jediným československým politikem, který se dokázal v moskevském zajetí i pod hrozbou likvidace postavit Brežněvovi a nepodepsat moskevský diktát, znamenající souhlas s okupací Československa v roce 1968.

František Kriegel byl jedním z vůdčích představitelů reformního hnutí v čele s Alexandrem Dubčekem. Prosazoval reformy, které měly osvobodit Československo od diktátu Moskvy a budovatsocialismus s odkazem na naše historické demokratické tradice. Po vpádu vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 byl jediným z českých politiků a státníků, který ani pod hrozbou osobní likvidace nepodepsal moskevský protokol legalizující okupaci Československa.Byl zbaven všech svých funkcí, nesměl vykonávat lékařské povolání a byl neustále pod dohledem Státní bezpečnosti.Nic ho nezlomilo, stál v opozici, byl jedním z prvních signatářů Charty 77 a do konce svého života usiloval o návrat spravedlnosti a demokracie.

Hlavní hvězdy filmu budou čeští herečtí velikáni jako třeba Tomáš Töpfer, Alois Švehlík, Miroslav Donutil nebo Miroslav Hanuš. Z ženských jmen se můžeme těšit například na Taťjanu Medveckou.

Na premiéru filmu se můžeme těšit na podzim roku 2019.

Vytvořeno 15.11.2018 12:23:01 | přečteno 570x | ernest

Aktuality

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load