Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize

o vánoční hvězdě

Pohádka O vánoční hvězdě, která se nyní natáčí, zamíří na obrazovky České televize o letošním Štědrém večeru. Snímek mimo jiné vzniká také na středočeském zámku Kačina a Žleby, které patří mezi vzácné a ojedinělé ukázky architektury na našem území.

Film natáčený v česko-slovensko-německé koprodukci vzbouzí už nyní velká očekávání. Důvodem je kromě skvělého hereckého obsazení také metoda, která nahradila až v postprodukci dodané speciální efekty – v kinematografii zatím málo využívaný videomapping.

Výtvarnými umělci již mnoho let oblíbená technika je zatím v českém filmařském prostředí výjimkou. Režisér Karel Janák je pravděpodobně prvním, kdo tuto moderní technologii zvolil. „Je to výhodnější než zelené plátno, před nímž musí herci předstírat, že reagují na prvky, které se přitom přidají až dodatečnými triky. Můžeme také přirozeně používat mlhu nebo vítr, což příběhu o nebeských hvězdách pomáhá,“ vysvětluje výhody režisér. V Hollywoodu byla pomocí videomappingu natočena například Gravitace, diváky i odbornou kritikou kladně hodnocené sci-fi drama režiséra a scénáristy Alfonsa Cuaróna.

Jelikož se ale děj příběhu Janákovy pohádky neodehrává pouze v nebeských výšinách, ale také na planetě Zemi a to navíc v zimě, bylo třeba najít místo, které pokrývala sněhová peřina. Což se tento rok ukázalo téměř jako nadlidský úkol, jako přání volající po kouzelný zásahu z nebes. Prosby tvůrců byly naštěstí vyslyšeny a na štáb se usmálo až pohádkové štěstí – na Slovensku se podařilo vypátrat kotlinu, kam i letos pořádná zima zavítala. „Sníh tam vydržel přesně po celé natáčení, pršet začalo v den našeho odjezdu. Zázrak,“ dodává s úlevným úsměvem režisér Janák.

V Pohádce o vánoční hvězdě se objeví například Ondřej Sokol představující Siria, nejzářivější z hvězd, sourozenci Kryštof a Matěj Hádkovi, Tereza Ramba, která si zahrála hvězdu Deničku, již žárlivá Proxima v podání Ani Geislerové srazí z nebe, a Vojtěch Kotek, učitel a pozemský zachránce spadlé hvězdy Deničky.


Vytvořeno 9.4.2020 10:07:50 | přečteno 443x | linda.dlouha

Aktuality

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load