Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

V karavanu po Česku – a po středních Čechách

V karavanu po Česku foto Pavel Šíma

Druhá řada cestopisného cyklu České televize V karavanu po Česku odstartovala. Aleš Háma tak opět před zraky diváků brázdí v karavanu Českou republiku, objevuje pozoruhodná místa a potkává zajímavé lidi. Při putování Středočeským krajem projel Brdy, objevil zříceninu hradu Vrškamýk i meandry Sázavy, Čáslav, Kolín, Mělník a mnoho dalšího.


Na svých cestách si Aleš Háma v roli průvodce a řidiče užívá všech rozmanitých chutí, vůní a aktivit, které se mu během putování nabízejí. A inspiruje ostatní k podobnému obohacujícímu putování. V osmi nových dílech projíždí místa, na která v první řadě cestopisného cyklu nezbyl čas. Jede se z Moravskoslezského kraje po severní hranici do Ústeckého kraje a následně přes Středočeský kraj do Prahy.

Putování Středočeským krajem začal Aleš Háma v oblíbených Brdech. Navzdory doporučení místních se zde dlouho nezdržel, ale vydal se napříč celým krajem: přes zříceninu hradu Vrškamýk, kolem meandrů řeky Sázavy až do rodného města Miloše Formana – Čáslavi. Další zastávkou byl Kolín, jehož historické centrum má svým návštěvníkům co nabídnout. Barokní perlou mezi českými zámky je ten veltruský, spojený s rodem Chotků, který navštívila i Marie Terezie. Z Veltrus je to co by kamenem dohodil do Mělníka. A hned za ním se doslova na pár kilometrech krajina výrazně mění. Pískovcové skály, úzké silničky, malebná zákoutí – to je Kokořínsko. Rybník Harasov je ve zdejší oblasti vyhlášený i jako vynikající rybářský revír, který si Aleš nemohl nechat ujít.

Sedmý díl cyklu V karavanu po Česku, který návštěvníky vezme na výlet po středních Čechách, bude mít v České televizi premiéru 24. února. Ze záznamu lze vidět i díl z prvního cyklu, ve kterém se diváci mohli spolu s řidičem a průvodcem Hámou podívat na Tetín, k okouzlující Berounce i do křivoklátských lesů.


Vytvořeno 11.1.2022 12:43:30 | přečteno 1514x | linda.dlouha

Aktuality

Film Stínohra se natáčel i na Berounsku V hlavní roli středočeská vesnice Pokračování Osady opět ze středních Čech Natáčí se ve středních Čechách: Děti Nagana Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou Zakletá jeskyně jde do kin Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022 Cestopisy zvou na technické památky i jídlo Okupace z Nového Strašecí má 3 České lvy Devadesátky nejsledovanějším seriálem Křivoklát v hlavní roli v klipu slavné zpěvačky Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2 V karavanu po Česku – a po středních Čechách Dračí princezna je v kinech! Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku Střední Čechy znovu na filmovém plátně. Kde si zahrály? Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Mayrau v hlavní roli Český lev: Nejlepší film je Šarlatán Šarlatán má šanci na Oscara. Je v užším výběru Střední Čechy v nizozemské reality show Hollywood ve středních Čechách Středočeský kraj jako kulisa nového seriálu na Netflixu Na Krakovci straší… Lokační tour: neobjevená místa středních Čech Zámek Veltrusy ve filmu Filmová místa ve středních Čechách Zahrajte si v novém seriálu České televize Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně Impozantní filmu o Emilu Zátopkovi poskytl zázemí i Středočeský kraj Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme. Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize Pohádka Dračí princezna je dotočena! Největší krize v audiovizuálním průmyslu Jak dopadlo předávání cen Českého lva? Šarlatán má za sebou svou světovou premiéru Americký velkofilm má českého producenta Český animovaný film je nominovaný na Oscara Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase Pobídky oživí utlumený filmový průmysl 500 milionů do filmových pobídek Středočeská příroda učarovala filmařům Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna Pohádkové putování po středních Čechách Filmové pobídky jsou vyčerpány Zářivá filmová hvězda Křivoklát Norský seriál a nová česká pohádka Co se událo ve světe filmu Zámky v hlavní roli Krátké zprávy z filmu Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load