Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Aktuality

Foundation_201_S52063F malá.jpg
24.07.2023

Nadace – druhá řada seriálu po premiéře

Kladno, lom Homolák, obec Střemy nebo zámky Dobříš a Kačina – to jsou některá místa, kde se pro Apple TV+ natáčela druhá řada amerického sci-fi seriálu Nadace. Premiéru měl 14. července 2023.


 
Florence Marly.jpg
05.06.2023

Noir Film Festival: letošní sekce zveřejněny

Noir Film Festival, unikátní žánrová přehlídka zasvěcená fenoménu filmu noir, se letos uskuteční ve dnech 24.–27. srpna na hradě Český Šternberk. Koná se již pojedenácté. 
 
AYAN09878.jpg
29.05.2023

Pod hladinou na televizních obrazovkách

Na kanál prima+ vstoupila nová osmidílná minisérie z prostředí policejních potápěčů s názvem Pod hladinou. Skrz obrazovky se podíváte také do středních Čech ke slapské přehradě. 


 
Zatmění   Jakub Štáfek, Jan Zadražil
20.03.2023

Komediální thriller Zatmění je na plátnech

Jak moc umí být temná středočeská přírodní rezervace Voděradské bučiny uvidíte v komediálním thrilleru Zatmění, který na začátku března vstoupil do kin. Inspiraci čerpá z Tarantinovek. 

 
All Quiet On the Western Front BTS Reiner Bajo 12 mala
15.03.2023

Střední Čechy opět zazářily v oscarovém filmu

Po snímcích Ostře sledované vlaky nebo Kolja převzal sošku filmového Oscara další film, který se natáčel převážně ve středních Čechách. Cenu získal válečný film Na západní frontě klid, který zvítězil v kategorii zahraničních celovečerních filmů. Na natáčení se podílela také Filmová kancelář střední Čechy, která spolupracovala na výběru a obhlídce lokací. Ve filmu se objevila místa jako okolí Milovic, zámek Hořín nebo hrad Točník.

 


 
All Quiet On the Western Front BTS Reiner Bajo 24 mala
22.02.2023

Filmové ceny BAFTA ovládl snímek Na západní frontě klid.

Velkofilm Na západní frontě klid, který se v době nejpřísnějšího lockdownu natáčel i ve středních Čechách, viděli první diváci v září loňského roku. Adaptace protiválečného ikonického románu Ericha Maria Remarqua nyní ovládla prestižní ceny Britské akademie filmového a televizního umění (BAFTA). Ze čtrnácti nominací proměnila hned sedm. Na filmu se podílela i Středočeská filmová kancelář. Kromě Milovic se natáčelo na Točníku, v Benátkách nad Jizerou, Liběchově, Chotýšanech a dalších místech regionu. 
 
děti nagana
19.01.2023

Děti Nagana 22. 2. v kině!

Symbolicky na den přesně 25 let od slavného hokejového finále v Naganu vstupuje do kin film Děti Nagana. Snímek scénáristy a režiséra Dana Pánka je plný hokeje a plnění cílů, ale i kamarádství, lásky a rodičovství.

 
plakat Stinohra
13.09.2022

Film Stínohra se natáčel i na Berounsku

Letos v dubnu měl premiéru depresivní kriminální příběh Stínohra – příběh lidí, kteří dělají chyby, ale dokážou za ně převzít zodpovědnost. Thriller režiséra Petra Bebjaka se natáčel mimo jiné v lomu Kosov u Berouna, v Králově Dvoře a na Kladně. 
 
Agrometal
23.08.2022

V hlavní roli středočeská vesnice

Nedaleko Slaného se natáčí nový seriál Agrometal, představující atmosféru české vesnice. Osmidílný seriál TV Prima bude plný originálních a vtipných situací, humorné nadsázky, zábavy i hereckých hvězd. 

 
Deti Nagana fotografie 2022 Foto Jana L†brov† (74)
05.08.2022

Natáčí se ve středních Čechách: Děti Nagana

Ve středočeských Pečkách se ke konci července natáčelo několik scén pro nový film Děti Nagana režiséra a scénáristy Dana Pánka, který v Pečkách vyrůstal. Jako další lokace si filmaři ve středních Čechách vybrali také Kutnou Horu, Malešov a Chlístovice. Filmový příběh je svázán s tím olympijským. První diváci ho uvidí v únoru 2023 u příležitosti výročí čtvrtstoletí od zlatého úspěchu hokejistů v Naganu. 
 
Osada 2
05.08.2022

Pokračování Osady opět ze středních Čech

Česká televize natáčí druhou sérii úspěšného komediálního seriálu Osada. Až do října bude opět po dvou letech vznikat v krásném autentickém prostředí středních Čech v okolí Nižboru a řeky Berounky. Pod taktovkou ho mají scénárista Petr Kolečko s režisérem Radkem Bajgarem

 
Mlada Boleslav vezeni
23.06.2022

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála

V Mladé Boleslavi dojde k demolici bývalé věznice, ve které se natáčely snímky jako Kajínek, Šarlatán, Lidice, Obsluhoval jsem anglického krále i Mission: Impossible Ghost Protocol.

 
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load