Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Aktuality

Emil Zatopek image, autor: Lucky Man Films – Dušan Martinček, Julie Vrábelová
28.05.2020

Filmu Zátopek poskytly zázemí i střední Čechy

Příběh jednoho z největších atletů všech dob, přezdívaného také „lokomotiva“, natočil režisér David Ondříček. O hlavních rolích měl Ondříček už dlouho jasno. Olympijskou legendu Emila Zátopka hraje herec Dejvického divadla Václav Neužil, manželku slavného běžce a olympijskou vítězku v hodu oštěpem hraje Ondříčkova životní partnerka Martha Issová.

 
nik shuliahin Cyf52kDMixg unsplash
04.05.2020

Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun

Rozhodnutí vlády umožnit natáčení filmů a audiovizuálních projektů bez roušek, zvýšilo naději na stabilizaci českého filmového průmyslu. Asociace producentů v audiovizi ve spolupráci se Státním fondem kinematografie předložila k projednání vládním epidemiologům doporučená pravidla bezpečného natáčení, provozu kin a přeshraničního styku pro zahraniční štáby.


 
kviff
28.04.2020

Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme

Filmový festival v Karlových Varech, který se těší velké oblibě a startuje vždy na začátku července, se letos neuskuteční. Důvodem je koronavirová epidemie. Pořadatelé oznámili, že se kvůli přetrvávajícím opatřením vlády, které zakazují konání kulturních akcí s účastí tisíců lidí, rozhodli filmový svátek přesunout. 

 
o vánoční hvězdě
09.04.2020

Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize

Pohádka O vánoční hvězdě, která se nyní natáčí, zamíří na obrazovky České televize o letošním Štědrém večeru. Snímek mimo jiné vzniká také na středočeském zámku Kačina a Žleby, které patří mezi vzácné a ojedinělé ukázky architektury na našem území.

 
draci princezna cover
02.04.2020

Pohádka Dračí princezna je dotočena!

V polovině března dotočili norští filmaři v lokacích ve Středočeském kraji nový rodinný snímek s názvem Dračí princezna, v němž jsou nakombinovány prvky evropských pověstí a mýtů se současným světem. Do kin by měl dorazit před Vánoci. Střední Čechy jsou vyhledávanou destinací filmařů z celého světa.


 
cover novinek
25.03.2020

Krize v audiovizuálním průmyslu

Tuzemské filmové odvětví zažívá nejhorší časy v novodobých dějinách. Odsunuté filmové premiéry, pozastavená natáčení a ztráty ve stovkách miliónů korun pro desítky filmových společností a tisíce lidí, kteří jsou na toto odvětví navázaní.

 
cesky lev
09.03.2020

Jak dopadlo předávání cen Českého lva?

Z 27. ročníku ocenění České filmové a televizní akademie Český lev si nejvíce sošek odnesl Václav Marhoul se snímkem Nabarvené ptáče. Z 11 nominací proměnil 8 a to včetně nejlepšího filmu, nejlepší režie i nejlepší kamery.


 
sarlatan aktulaita 28 2
28.02.2020

Šarlatán má za sebou světovou premiéru

Na filmovém festivalu Berlinale měl svou světovou premiéru nový film uznávané polské režisérky Agnieszky Hollandové Šarlatán.  Objevil v nesoutěžní sekci Special Gala. 

 
aktualita 7 2 2020
07.02.2020

Americký velkofilm má českého producenta

A není jím nikdo jiný než Petr Jákl, který si z režisérské židle nebo z hereckého placu stále častěji „odskakuje“ k produkci. Nedávno se podílel na tvorbě snímku o veteránech z vietnamské války. Premiéra filmu se konala v lednu v Hollywoodu.

 
aktualita 17, autor: Foto archiv Darii Kashcheevy
17.01.2020

Český animovaný film je nominovaný na Oscara

Krátký loutkový snímek Dcera Darii Kashcheevy se dostal do finále boje o zlatou sošku. O nejprestižnější ocenění na poli kinematografie bude soupeřit s dalšími čtyřmi filmy. Už nyní se ale intimní umělecké dílo pyšní studentským Oscarem z října minulého roku a více než 40 vítěznými oceněními z festivalů z celého světa.


 
princezna (1)
19.12.2019

Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase

Pohádka, nebo fantasy? První i druhé! Podle tvůrců Princezny zakleté v čase, která má do kin přijít v březnu 2020, si připravovaný snímek bere z obou žánrů to nejlepší. Můžeme se těšit na strhující podívanou plnou digitálních efektů prolnutých s klasickými pohádkovými motivy.


 
nataceni 2
18.11.2019

500 milionů do filmových pobídek

Ještě letos získá český filmový průmysl dalších 500 milionů korun na pobídky, které jsou jedním z hlavních lákadel pro velké i menší zahraniční produkce. Profesionálové z oboru doufají, že Česká republika díky tomuto kroku zůstane na mapě „film friendly“ států.
 
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load