Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Aktuality

cover novinek
25.03.2020

Krize v audiovizuálním průmyslu

Tuzemské filmové odvětví zažívá nejhorší časy v novodobých dějinách. Odsunuté filmové premiéry, pozastavená natáčení a ztráty ve stovkách miliónů korun pro desítky filmových společností a tisíce lidí, kteří jsou na toto odvětví navázaní.

 
cesky lev
09.03.2020

Jak dopadlo předávání cen Českého lva?

Z 27. ročníku ocenění České filmové a televizní akademie Český lev si nejvíce sošek odnesl Václav Marhoul se snímkem Nabarvené ptáče. Z 11 nominací proměnil 8 a to včetně nejlepšího filmu, nejlepší režie i nejlepší kamery.


 
sarlatan aktulaita 28 2
28.02.2020

Šarlatán má za sebou světovou premiéru

Na filmovém festivalu Berlinale měl svou světovou premiéru nový film uznávané polské režisérky Agnieszky Hollandové Šarlatán.  Objevil v nesoutěžní sekci Special Gala. 

 
aktualita 7 2 2020
07.02.2020

Americký velkofilm má českého producenta

A není jím nikdo jiný než Petr Jákl, který si z režisérské židle nebo z hereckého placu stále častěji „odskakuje“ k produkci. Nedávno se podílel na tvorbě snímku o veteránech z vietnamské války. Premiéra filmu se konala v lednu v Hollywoodu.

 
aktualita 17, autor: Foto archiv Darii Kashcheevy
17.01.2020

Český animovaný film je nominovaný na Oscara

Krátký loutkový snímek Dcera Darii Kashcheevy se dostal do finále boje o zlatou sošku. O nejprestižnější ocenění na poli kinematografie bude soupeřit s dalšími čtyřmi filmy. Už nyní se ale intimní umělecké dílo pyšní studentským Oscarem z října minulého roku a více než 40 vítěznými oceněními z festivalů z celého světa.


 
princezna (1)
19.12.2019

Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase

Pohádka, nebo fantasy? První i druhé! Podle tvůrců Princezny zakleté v čase, která má do kin přijít v březnu 2020, si připravovaný snímek bere z obou žánrů to nejlepší. Můžeme se těšit na strhující podívanou plnou digitálních efektů prolnutých s klasickými pohádkovými motivy.


 
nataceni 2
18.11.2019

500 milionů do filmových pobídek

Ještě letos získá český filmový průmysl dalších 500 milionů korun na pobídky, které jsou jedním z hlavních lákadel pro velké i menší zahraniční produkce. Profesionálové z oboru doufají, že Česká republika díky tomuto kroku zůstane na mapě „film friendly“ států.
 
Lom Amerika
25.10.2019

Středočeská příroda učarovala filmařům

Hluboké, tajemné lesy, vysoké skály roztodivných tvarů, útulná údolí kolem poklidných řek, jemně zvlněné louky s vysokou travou… Není pochyb, že si příroda dovolila popustit uzdu fantazii a krajině kolem Prahy věnovala mnoho ze svých nejvzácnějších darů.

 
skrivanci na niti
30.09.2019

Snímek Skřivánci na niti se vrátil do Kladna

Film, který byl hned po své neoficiální premiéře v roce 1969 zavřen do trezoru a veřejného uvedení se dočkal až po dvaceti letech, se letos v létě vrátil do místa svého natáčení – do Kladna. Právě zde se odehrála mozaika složená z lidských osudů inspirovaná dílem Bohumila Hrabala.


 
Mníšek cover
30.08.2019

Pohádkové putování po středních Čechách

Užívejte si své volné dny naplno, radostně a doslova pohádkově! Vypravte se na „obhlídky“ koutů středních Čech, které se objevily v nejoblíbenějších českých pohádkách.

 
pobidka cover
01.08.2019

Filmové pobídky jsou vyčerpány

Zahraniční štáby již nyní, v polovině roku, vyčerpaly sumu 800 milionů korun, kterou český stát ročně investuje do filmových pobídek. Státní fond kinematografie proto od 15. července přerušil přijímání nových projektů.

 
krivoklat cover
04.07.2019

Zářivá filmová hvězda Křivoklát

Jen málo středočeských kulturních památek se na stříbrném plátně objevuje tak často jako hrad Křivoklát. Jeho komnaty, hradby i nádvoří byly zachyceny v záběrech mnoha českých pohádek a historických filmů, ale i velkolepých hollywoodských trháků!


 
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load