Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Aktuality

Veltrusy cover
21.07.2020

Zámek Veltrusy ve filmu

Zámecký areál je lákavým cílem filmových kamer a věhlasných režisérů. Vznikly zde opravdu impozantní díla a není divu. Romantická krajina, úchvatné staleté stromy, tok řeky Vltavy, divoké lesy a zdánlivě zapomenutá zákoutí se sochami a pavilony, kde se zastavil čas. To vše v sobě skrývá veltruský zámecký park, který zaujímá rozlohu přibližně trojnásobku pražské Stromovky a je tak jedním z největších zámeckých parků u nás.

 
kompars cover
03.07.2020

Zahrajte si v novém seriálu České televize

Česká televize natáčí nový seriál „Divoká devadesátá“ rok 1992 - 95 a vy můžete být u toho! Hledá totiž komparz a to ŽENY I MUŽE ve věku 20 – cca 70 LET. Natáčení bude probíhat v Praze 13.-31.7.2020 až 11/2020.


 
TEORIE TYGRA 37
29.06.2020

Filmová místa ve středních Čechách

Filmová turistika se stává světovým fenoménem posledních let. Právě proto vznikla nová brožura, která filmové nadšence provede po stopách oblíbených českých i zahraničních filmů. Z celkem 16 českých a 8 zahraničních snímků si skutečně vybere každý. Nezapomnělo se na pohádky, komedie ani dramata, u kterých nechybí výčet lokací ani popis míst, kde se odehrávaly populární scény. 

 
Šarlatán 22x
29.05.2020

Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně

Film Šarlatán na svou premiéru stále čeká. Než si jej budete moci vychutnat plnými doušky na filmovém plátně, využijte možnosti, kterou nabízí hrad Jenštejn a podívejte se na úchvatnou expozici právě z filmu Šarlatán.


 
Emil Zatopek image, autor: Lucky Man Films – Dušan Martinček, Julie Vrábelová
28.05.2020

Filmu Zátopek poskytly zázemí i střední Čechy

Příběh jednoho z největších atletů všech dob, přezdívaného také „lokomotiva“, natočil režisér David Ondříček. O hlavních rolích měl Ondříček už dlouho jasno. Olympijskou legendu Emila Zátopka hraje herec Dejvického divadla Václav Neužil, manželku slavného běžce a olympijskou vítězku v hodu oštěpem hraje Ondříčkova životní partnerka Martha Issová.

 
nik shuliahin Cyf52kDMixg unsplash
04.05.2020

Filmaři mohou začít točit. Potřebují ale 75 milionů korun

Rozhodnutí vlády umožnit natáčení filmů a audiovizuálních projektů bez roušek, zvýšilo naději na stabilizaci českého filmového průmyslu. Asociace producentů v audiovizi ve spolupráci se Státním fondem kinematografie předložila k projednání vládním epidemiologům doporučená pravidla bezpečného natáčení, provozu kin a přeshraničního styku pro zahraniční štáby.


 
kviff
28.04.2020

Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme

Filmový festival v Karlových Varech, který se těší velké oblibě a startuje vždy na začátku července, se letos neuskuteční. Důvodem je koronavirová epidemie. Pořadatelé oznámili, že se kvůli přetrvávajícím opatřením vlády, které zakazují konání kulturních akcí s účastí tisíců lidí, rozhodli filmový svátek přesunout. 

 
o vánoční hvězdě
09.04.2020

Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize

Pohádka O vánoční hvězdě, která se nyní natáčí, zamíří na obrazovky České televize o letošním Štědrém večeru. Snímek mimo jiné vzniká také na středočeském zámku Kačina a Žleby, které patří mezi vzácné a ojedinělé ukázky architektury na našem území.

 
draci princezna cover
02.04.2020

Pohádka Dračí princezna je dotočena!

V polovině března dotočili norští filmaři v lokacích ve Středočeském kraji nový rodinný snímek s názvem Dračí princezna, v němž jsou nakombinovány prvky evropských pověstí a mýtů se současným světem. Do kin by měl dorazit před Vánoci. Střední Čechy jsou vyhledávanou destinací filmařů z celého světa.


 
cover novinek
25.03.2020

Krize v audiovizuálním průmyslu

Tuzemské filmové odvětví zažívá nejhorší časy v novodobých dějinách. Odsunuté filmové premiéry, pozastavená natáčení a ztráty ve stovkách miliónů korun pro desítky filmových společností a tisíce lidí, kteří jsou na toto odvětví navázaní.

 
cesky lev
09.03.2020

Jak dopadlo předávání cen Českého lva?

Z 27. ročníku ocenění České filmové a televizní akademie Český lev si nejvíce sošek odnesl Václav Marhoul se snímkem Nabarvené ptáče. Z 11 nominací proměnil 8 a to včetně nejlepšího filmu, nejlepší režie i nejlepší kamery.


 
sarlatan aktulaita 28 2
28.02.2020

Šarlatán má za sebou světovou premiéru

Na filmovém festivalu Berlinale měl svou světovou premiéru nový film uznávané polské režisérky Agnieszky Hollandové Šarlatán.  Objevil v nesoutěžní sekci Special Gala. 

 
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load