Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Aktuality

děti nagana
19.01.2023

Děti Nagana 22. 2. v kině!

Symbolicky na den přesně 25 let od slavného hokejového finále v Naganu vstupuje do kin film Děti Nagana. Snímek scénáristy a režiséra Dana Pánka je plný hokeje a plnění cílů, ale i kamarádství, lásky a rodičovství.

 
plakat Stinohra
13.09.2022

Film Stínohra se natáčel i na Berounsku

Letos v dubnu měl premiéru depresivní kriminální příběh Stínohra – příběh lidí, kteří dělají chyby, ale dokážou za ně převzít zodpovědnost. Thriller režiséra Petra Bebjaka se natáčel mimo jiné v lomu Kosov u Berouna, v Králově Dvoře a na Kladně. 
 
Agrometal
23.08.2022

V hlavní roli středočeská vesnice

Nedaleko Slaného se natáčí nový seriál Agrometal, představující atmosféru české vesnice. Osmidílný seriál TV Prima bude plný originálních a vtipných situací, humorné nadsázky, zábavy i hereckých hvězd. 

 
Deti Nagana fotografie 2022 Foto Jana L†brov† (74)
05.08.2022

Natáčí se ve středních Čechách: Děti Nagana

Ve středočeských Pečkách se ke konci července natáčelo několik scén pro nový film Děti Nagana režiséra a scénáristy Dana Pánka, který v Pečkách vyrůstal. Jako další lokace si filmaři ve středních Čechách vybrali také Kutnou Horu, Malešov a Chlístovice. Filmový příběh je svázán s tím olympijským. První diváci ho uvidí v únoru 2023 u příležitosti výročí čtvrtstoletí od zlatého úspěchu hokejistů v Naganu. 
 
Osada 2
05.08.2022

Pokračování Osady opět ze středních Čech

Česká televize natáčí druhou sérii úspěšného komediálního seriálu Osada. Až do října bude opět po dvou letech vznikat v krásném autentickém prostředí středních Čech v okolí Nižboru a řeky Berounky. Pod taktovkou ho mají scénárista Petr Kolečko s režisérem Radkem Bajgarem

 
Mlada Boleslav vezeni
23.06.2022

Věznice v Mladé Boleslavi ve filmech dohrála

V Mladé Boleslavi dojde k demolici bývalé věznice, ve které se natáčely snímky jako Kajínek, Šarlatán, Lidice, Obsluhoval jsem anglického krále i Mission: Impossible Ghost Protocol.

 
pod hladinou
08.06.2022

Na Slapech se natáčí seriál Pod hladinou

Prima nedávno začala u slapské přehrady natáčet nový seriál z prostředí policejních potápěčů a poříční policie. Rušno ovšem začalo být zejména v okolí Častoboře a Štěchovic již dávno před začátkem letní sezóny – představitelé hlavních mužských rolí tam totiž pod vedením profesionálních potápěčů pronikali do tajů této disciplíny. Dále si museli osvojit i řízení motorové lodi. 


 
Zakleta jeskyne foto Vojtech Resler (09)
30.05.2022

Zakletá jeskyně jde do kin

Nová česká pohádka, která se natáčela i ve středních Čechách, je výpravná, originální, tajemná a plná dokonalých triků. Premiéru bude mít takřka na den dětí, v kinech bude poprvé uvedena 2. června. 
 
Jan Žižka film
23.05.2022

Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022

Film Jan Žižka s velkou výpravou a hvězdným obsazením musel svou premiéru v kinech kvůli vládním opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru několikrát odložit. Nyní je datum premiéry známé: diváci v českých kinech se dočkají 8. září 2022, v amerických proběhne o den později. 


 
Technické památky českých zemí Šíma cover
27.04.2022

Cestopisy zvou na technické památky i jídlo

Střední Čechy se představují v nových cestopisných televizních pořadech. Jak si stojí na gastronomické scéně? A co místní technické památky, co mohou návštěvníkům nabídnout? Podívejte se, kam ve středních Čechách cestopisy zavítaly.
 
Okupace cover
21.03.2022

Okupace z Nového Strašecí má tři České lvy

Přestože v kinech prošel bez většího povšimnutí diváků, filmová kritika vysoce ocenila film Okupace, který se celý natáčel v Novostrašeckém kulturním centru. Kromě Ceny české filmové kritiky získal debut režiséra Michala Nohejla také tři České lvy. Nominován byl hned třináctkrát, stejně jako další úspěšný český film Zátopek.
 
1 orlická přehrada
21.02.2022

Devadesátky nejsledovanějším seriálem

Seriál České televize Devadesátky s kriminálním pozadím, opřený o skutečné události z první poloviny 90. let 20. století, se stal nejsledovanějším seriálem za posledních 18 let. Natáčelo se na mnoha lokacích ve středních Čechách.


 
 
 
 
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Středočeská filmová kancelář
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město

Tel.: +420 724 139 119
E-mail: martina.kuncova@strednicechyfilm.cz

 
load