Léto s kovbojem pokračuje v nové filmové romanci. Natáčela se ve středních Čechách

Středočeská obec Zduchovice nedaleko Kamýku se stala kolébkou pozdní romance Léto s gentlemanem. Štáb využil lom, zámeček i penzion. Scenárista a představitel hlavní role Jaromír Hanzlík slíbil divákům příští rok v kinech pohlazení na duši.

Známý český herec Jaromír Hanzlík místo natáčení využíval i jako inspiraci při psaní scénáře: „Sedával jsem tady i nad scénářem. Jen jsem si neuvědomil, že když si do vlastní role napíšu – přijel na koni, budu se na něj muset opravdu posadit. A to jsem naposledy udělal snad před pětatřiceti lety,“ směje se Jaromír Hanzlík, který v sedmdesáti debutuje jako scenárista.

A co režisér Jiří Adamec? Obává se srovnání novinky Léto s gentlemanem s filmovou klasikou, jako je Léto s kovbojem? „Není to pokračování, Léto s gentlemanem vypráví úplně jiný příběh, Jaromír Hanzlík tu vypadá jinak než tenkrát, má tady i jiné herecké partnery. Nicméně pravda je, že bychom chtěli docílit podobné nálady jako Léto s kovbojem,“ přiznal režisér.

Režisér popisuje snímek jako pozdní romanci, prostou a čistou, která si na nic nehraje. „On je svobodomyslný gentleman na bílém koni, ona si díky němu po letech zase připadá jako princezna,“ shrnul Adamec podstatu setkání ústřední dvojice, kterou představují Jaromír Hanzlík a Alena Antalová.

Ve filmu si zahraje také Tereza Kostková, Yvetta Blanarovičová nebo Igor Bareš. Dále se můžeme těšit třeba na Danu Batulkovou nebo Petru Jungmanovou. Film bude v kinech od 14.2.2019