Fenomén chataření u Berounky aneb podzim s novým seriálem

Co Čech, to chalupář. Český fenomén chataření s velkým nadhledem rozebírá nový komediální epizodický seriál Osada, který se natáčel v krásném prostředí středních Čech a to v okolí Nižboru a řeky Berounky. Příjemnější a autentičtější prostředí by si filmaři sotva mohli přát. První díl třináctidílného seriálu na páteční večery odvysílá Česká televize v pátek 3. září a diváci si díky němu prodlouží léto.


Do chatových osad na Berounce to Pražáci nemají daleko, a tak i seriálová osada vyrostla  u této romantické a idylické řeky nedaleko Nižboru a nižborských rybníků. Architekt David Dubenský postavil osadu Záhoří, která má vypadat jako téměř sto let stará stálice, kterou tu postavili dědové, jezdili sem jejich synové a jezdit nejspíš budou i jejich děti. Krásná okolní příroda vytváří tu nejlepší seriálovou kulisu.

Ve spolupráci režiséra Radka Bajgara, scénáristy Petra Kolečka, který stojí i za populárním seriálem Most, a kreativního producenta Josefa Viewegha vznikl seriál České televize, který se ve středních Čechách natáčel od jara do podzimu loňského roku. Od 3. září ho diváci každý pátek uvidí vždy od 20.00 hodin na ČT1. Jedná se o chytrý odpočinkový seriál pro celou rodinu plný vtipných dialogů, komických a lehce absurdních situací i pohody.

Pohodu si totiž snaží navodit všichni seriáloví chataři. V kolonii se potkávají různorodé a odlišné postavy, které se snaží najít společnou řeč. Chataření spojuje milionáře, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený, spisovatelku románů červené knihovny, nepraktického ajťáka, který i dříví seká podle návodu na internetu, vojáka speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy, a spoustu dalších svérázných lidí, v jejichž rolích si zahráli například Tomáš Hanák, Pavla Beretová, Martin Myšička, Jana Švandová, Pavel Nový, Eva Leinweberová, Igor Bareš, Filip František Červenka, Petra Nesvačilová, Ivana Chýlková, Stanislav Majer, Šárka Vaculíková a Jana Plodková.

Původní pracovní název seriálu byl Chataři. Lidé si ho ale pletli s populárními Chalupáři, a tak se ujalo nové jméno Osada.