Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách

Na podzim mohou diváci sledovat další z nových seriálů České televize, který se opět natáčel i ve středních Čechách. Natáčelo se ve městech Kladno či Slaný. Při výběru konkrétních míst filmová produkce spolupracovala i se Středočeskou filmovou kanceláří.


Desetidílný seriál otevírá témata jako šikana, sebevražda, smutný úraz, úmrtí dítěte, sexuální obtěžování a další kauzy ze školního prostředí. Jeho jednotlivé díly postupně rozebírají deset případů, které otřásly školstvím. Reálnými kauzami se seriál inspiroval, aby z nich mohl vybrat ty události, které jsou pro současný svět takřka modelové. Detektivní seriál přitom nehledá konkrétní aktéry a viníky, ale zjišťuje, proč k daným událostem došlo, zda jim bylo možné předejít, jestli jsou chybou jednotlivce nebo systému apod.

Na seriálu pracovala producentská skupina Michala Reitlera, která točila i Metanol, Dulku 61 a seriál Most!. Na scénáři spolupracovali Tomáš Feřtek a Matěj Podzimek. V hlavní roli celostátního školského ombudsmana se objevuje Ludvík Vaculík coby Aleš Pelán, který není policista, ale učitel. Má za sebou dlouholetou pedagogickou praxi, která ho naučila vnímat potřeby druhých a jejich práva. V seriálu přijímá roli ombudsmana a pomáhá rozklíčovávat tíživé situace českého školství.


Ve středních Čechách se natáčelo v Kladně v areálu někdejších hutí Poldi. Kromě toho filmový štáb zavítal i do Slaného. Seriál vysílá ČT1 vždy v neděli večer.