Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí

Na Amazon Prime video právě běží 1. řada seriálu The Wheel of Time (Kola času), který se natáčel i v České republice. Filmový štáb si lokace v srdci Evropy oblíbil, ve středních Čechách se právě natáčí také druhá řada napínavého fantasy seriálu a Češi převažují i ve filmovém štábu. 

Fantasy série na motivy fantasy ságy spisovatele Roberta Jordana vznikala v letech 2019 a 2020 mimo jiné v Praze a stojí za ní společnosti Amazon a Sony Pictures Television. Hlavní roli mocné čarodějky ze spolku Aes Sedai si v ní zahrála Rosamund Piková.

Natáčení 2. řady se naplno rozjelo letos v červenci a poběží až do března 2022. Filmový štáb čítá 600 lidí, z čehož je více než 500 českých filmařů, kteří tak ve štábu obsadili i klíčové kreativní a technické pozice. Jde o jeden z dosud největších a nejnákladnějších filmových projektů realizovaných v České republice.

V České republice se natáčejí všechny studiové scény druhé seriálové řady i většina venkovních scén. Vzhledem ke smyšlenému světu fantasy příběhu se jedná převážně o venkov, lesy, řeky, jezera a pastviny. V seriálu zřetelně poznáváte lom Velká Amerika, kde je situována jedna ze zapadlých vesnic v horách. S ohledem na pokračující natáčení a davy nedočkavých fanoušků si produkce z pochopitelných důvodů další konkrétní lokace zatím nepřeje zveřejnit.