V karavanu po Česku – a po středních Čechách

Druhá řada cestopisného cyklu České televize V karavanu po Česku odstartovala. Aleš Háma tak opět před zraky diváků brázdí v karavanu Českou republiku, objevuje pozoruhodná místa a potkává zajímavé lidi. Při putování Středočeským krajem projel Brdy, objevil zříceninu hradu Vrškamýk i meandry Sázavy, Čáslav, Kolín, Mělník a mnoho dalšího.


Na svých cestách si Aleš Háma v roli průvodce a řidiče užívá všech rozmanitých chutí, vůní a aktivit, které se mu během putování nabízejí. A inspiruje ostatní k podobnému obohacujícímu putování. V osmi nových dílech projíždí místa, na která v první řadě cestopisného cyklu nezbyl čas. Jede se z Moravskoslezského kraje po severní hranici do Ústeckého kraje a následně přes Středočeský kraj do Prahy.

Putování Středočeským krajem začal Aleš Háma v oblíbených Brdech. Navzdory doporučení místních se zde dlouho nezdržel, ale vydal se napříč celým krajem: přes zříceninu hradu Vrškamýk, kolem meandrů řeky Sázavy až do rodného města Miloše Formana – Čáslavi. Další zastávkou byl Kolín, jehož historické centrum má svým návštěvníkům co nabídnout. Barokní perlou mezi českými zámky je ten veltruský, spojený s rodem Chotků, který navštívila i Marie Terezie. Z Veltrus je to co by kamenem dohodil do Mělníka. A hned za ním se doslova na pár kilometrech krajina výrazně mění. Pískovcové skály, úzké silničky, malebná zákoutí – to je Kokořínsko. Rybník Harasov je ve zdejší oblasti vyhlášený i jako vynikající rybářský revír, který si Aleš nemohl nechat ujít.

Sedmý díl cyklu V karavanu po Česku, který návštěvníky vezme na výlet po středních Čechách, bude mít v České televizi premiéru 24. února. Ze záznamu lze vidět i díl z prvního cyklu, ve kterém se diváci mohli spolu s řidičem a průvodcem Hámou podívat na Tetín, k okouzlující Berounce i do křivoklátských lesů.