Střední Čechy pohádkové: Tajemství staré bambitky 2

Filmová pohádka Tajemství staré bambitky, navazující na velmi úspěšnou a oblíbenou pohádku z roku 2011, bude mít premiéru 10. února 2022. Vznikala i v krásných lokacích středních Čech. Pohádka ukazuje, že rodina a láska jsou nejsilnější zbraní proti lži, chamtivosti a zlobě. Stojí na silném příběhu, lásce a napětí. A je plná chytlavých písniček. 


Tajemství staré bambitky 2 bylo točeno pro filmové plátno a vznikalo také na mnoha malebných lokacích ve středních Čechách. Natáčelo se například ve skanzenech v Kouřimi a Přerově nad Labem a nově také na zámku Mníšek pod Brdy. Muzeum lidových staveb v Kouřimi je jediným nadregionálně zaměřeným skanzenem v České republice. Zaměřuje se na lidovou architekturu z období od 17. do 19. století. Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem patří k nejstarším regionálním muzeím v přírodě v Evropě. Na ploše téměř dvou hektarů v něm stojí téměř čtyřicet objektů lidové architektury. Zámek v Mníšku pod Brdy, který se v pohádce objevuje, nabízí během návštěvnické sezony několik prohlídkových okruhů a nezapomíná ani na malé děti, pro něž jsou připraveny speciální, na pohádky zaměřené okruhy.

Tajemství staré bambitky (5)

Z prince Jakuba z prvního dílu je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat čas už jen hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. Vhodným terčem se stává mladá a nezkušená královna Julie ze sousedního království. Zvítězí opět spravedlnost a láska?

Tajemství staré bambitky (2)