Zakletá jeskyně jde do kin

Nová česká pohádka, která se natáčela i ve středních Čechách, je výpravná, originální, tajemná a plná dokonalých triků. Premiéru bude mít takřka na den dětí, v kinech bude poprvé uvedena 2. června. 


Zakletá jeskyně vypráví příběh o dvou sestrách a dvou princích, o zlé královně a dávné kletbě. Podle vlastního scénáře ji natočila Mariana Čengel Solčanská. Hlavní kladné i záporné hrdiny si v ní zahráli Táňa Pahoufová, Karel Dobrý, Ondřej Kraus, Dominick Benedikt, Martina Zábranská, Petra Dubayová, Marko Igonda či Predrag Bjelac. 

Natáčelo se v průběhu čtyř ročních období nejen u nás, ale i v zahraničí – na Slovensku a v Maďarsku. Ve středních Čechách filmový štáb tvořil na Křivoklátsku anebo v lomu Malá Amerika. 

V pohádce se objeví nepřeberné množství trikových záběrů, na jejichž výrobě pracoval tým kompozitorů a grafiků více než 8 měsíců. Vyrobilo se přes 130 trikových záběrů mimo jiné kvůli přizpůsobení současných reálií historické podobě pohádky. Z exteriérových záběrů tak například mizí celá vesnice, budovy, televizní vysílač i železniční koridor. 

Do kin vstupuje pohádka Zakletá jeskyně pouhý jeden den po Mezinárodním dni dětí, a to 2. června 2022. Nejen malé diváky si bezpochyby získá nejen tajemnem a triky, ale také překvapivými zvraty, a především nesmrtelností naděje v dobrý konec.