Natáčí se ve středních Čechách: Děti Nagana

Ve středočeských Pečkách se ke konci července natáčelo několik scén pro nový film Děti Nagana režiséra a scénáristy Dana Pánka, který v Pečkách vyrůstal. Jako další lokace si filmaři ve středních Čechách vybrali také Kutnou Horu, Malešov a Chlístovice. Filmový příběh je svázán s tím olympijským. První diváci ho uvidí v únoru 2023 u příležitosti výročí čtvrtstoletí od zlatého úspěchu hokejistů v Naganu. 

Pro záběry si ve středních Čechách filmaři vybrali pečeckou základní školu, Masarykovo náměstí, Třídu Jana Švermy i ulici K. H. Borovského. Další záběry vznikly také v Kutné Hoře a nedalekém Malešově a Chlístovicích. První klapka padla 22. února letošního roku, symbolicky v den výročí, kdy čeští hokejisté vyhráli slavný olympijský turnaj v Naganu. První diváci ho uvidí v únoru roku 2023 u příležitosti 25. výročí od zlatého Nagana. 

Příběh filmu je svázaný s tím olympijským. Píše se rok 1998, v japonském Naganu vrcholí turnaj století, Češi vyhrávají a propuká davové šílenství. Mezi dětmi, které chtějí být jako Jarda Jágr nebo Dominik Hašek, je i Dom – jedenáctiletý snílek z rozvrácené rodiny. Upíná se ke svému novému idolu, chtěl by hrát hokej, ovšem jeho rodiče nemají peníze ani víru v synovy schopnosti. Na radu dědečka si proto Dom spolu s kamarádem Honzou vybudují hokejbalový tým nesoucí stejné jméno jako Haškův domovský klub v Buffalu, Šavle, jehož osudy po úvodním debaklu začínají nabírat nečekané obrátky… 

Film je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. 

Ve snímku se objeví nejen Hynek Čermák a Klára Issová, ale třeba i legendární hokejový brankář Dominik Hašek, který je patronem snímku a zahrál si v něm malou roli.