Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Americký velkofilm má českého producenta

aktualita 7 2 2020

A není jím nikdo jiný než Petr Jákl, který si z režisérské židle nebo z hereckého placu stále častěji „odskakuje“ k produkci. Nedávno se podílel na tvorbě snímku o veteránech z vietnamské války. Premiéra filmu se konala v lednu v Hollywoodu.

Válečné drama The Last Full Measure režíroval Todd Robinson a zahrálo si v něm hned několik hereckých es, například Samuel L. Jackson, Sebastian Stan, Ed Harris nebo držitel Oscara Christopher Plummer. Je to také jeden z posledních filmů, kde se objevuje Peter Fonda, který zemřel v srpnu minulého roku.

Nejen mezi jmény herců najdeme hvězdy světového formátu. Také další členové štábu se řadí k uznávaným a obdivovaných špičkám ve svých oborech. Například hudbu složil Philip Klein, jehož talent zaujal Jákla natolik, že ho požádal o vytvoření hudebního doprovodu ke svému připravovanému historickému velkofilmu Jan Žižka.

Ústřední postavou The Last Full Measure je ambiciózní vládní byrokrat, jehož pracovní náplní je vytvoření posudku o padlém válečném hrdinovi. Postupně zjišťuje, že svěřený úkol může ohrozit jeho pečlivě vybudovanou kariéru. A nejen to – během vyšetřování odkrývá fakta, kvůli nimž mu začíná jít o život.

Téma vietnamské války je stále choulostivé a příběhy popisující hrůzy a události s tímto válečným konfliktem související často otřesou i těmi nejotrlejšími diváky. „Premiéra se konala v kině ArcLight v Hollywoodu. Každý, s kým jsem se po projekci bavil, uronil slzu,“ popisuje český producent emotivní zážitek z promítání.

Vytvořeno 7.2.2020 14:17:02 | přečteno 913x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load