Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Českem na koňském hřbetu ve čtrnáctidílném seriálu

Foto: lifereport cz

Od čtvrtka 9. září vysílá Česká televize nový čtrnáctidílný cestopisný seriál, ve kterém se naše země projíždí po hipostezkách, protínajících krásnou krajinu. Průvodci v sedle starokladrubských hřebců projeli i krásnou krajinou středních Čech, navštívili Lány, Královice, Radíč i královský hrad Křivoklát.


Nový cestopisný seriál Českem na koňském hřbetu vznikl v koprodukci s Českou televizí. Jednotlivé díly jsou věnovány krajům České republiky a diváci se tak spolu s průvodci Martinem a Ondřejem Krausovými vydají krásnou přírodou přes panské dvory, staré jízdárny, hrady i zámky. Podívají se do hřebčínů a hřebčinců a poznají i méně známá plemena koní. Zjistí, jak se měnilo postavení a využití koní v toku staletí a v každém díle se dozvědí zajímavé informace o jednom ze sportů, patřícím pod Českou jezdeckou federaci.

Putovalo se po hipostezkách, po kterých se podle cestopisu mohou projet i diváci. Seriál zároveň upozorňuje na zajímavosti v jejich okolí. Putování po středních Čechách začalo pro filmaře v Lánech, kde vzdali hold prezidentovi T. G. Masarykovi, milovníkovi koní. Další zastávkou byly Královice, kde se jako první ve Středočeském kraji začaly zhruba před deseti lety hipostezky značit. Na královském hradě Křivoklát se diváci spolu s herci ponoří do historie, nejen té spojené s koňmi. Na zámku Radíč na Příbramsku mohou diváci spolu s filmovými aktéry objevit zvláštní plemeno: Curly Horse – hypoalerenní kůň.

Seriál režisérky J. Škopkové vysílá ČT2 od 9. září vždy ve čtvrtek večer. Na tvorbě dílů o středních Čechách se podílela i Středočeská filmová kancelář.


Vytvořeno 9.9.2021 9:36:37 | přečteno 1041x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load