Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Co se událo ve světe filmu

sarlatan

Poslední dny se mluví především o Českých lvech. Nejlepším filmem loňského roku se stal snímek Všechno bude. Road movie si rozdělilo České lvy s Hastrmanem. Cenu za mimořádný přínos obdržela režisérka Věra Plívová-Šimková.


Když už jsme u Českých lvů, jeho šestinásobný držitel Ivan Trojan se už v dubnu opět postaví před filmovou kameru. Tentokrát v roli léčitele v životopisném historickém dramatu Šarlatán podle scénáře Marka Epsteina, které bude režírovat světově uznávaná polská režisérka Agnieszka Holland. Snímek inspirovaný skutečným osudem lidového léčitele Jana Mikoláška je zajímavou hereckou příležitostí nejen proIvana Trojana, ale také pro jeho osmnáctiletého syna Josefa Trojana. Ten ztvární tuto osobnost s výjimečnými schopnostmi v mladším věku. Postavu léčitelova asistenta si zahraje slovenský herec Juraj Loj.  Natáčet se bude také ve Středočeském kraji. 

Ve Středních Čechách našla svoje útočiště také romantická komedie scenáristy Martina Horského Ženy v běhu. Horský snímek, v němž se v hlavních rolích představí například Zlata Adamovská, Tereza Kostková nebo Ondřej Vetchý, také režíruje. Natáčení probíhalo převážně v Praze, ale také u Kněžmostu na Mladoboleslavsku.


Vytvořeno 29.3.2019 15:30:52 | přečteno 649x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load