Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Děti Nagana 22. 2. v kině!

děti nagana

Symbolicky na den přesně 25 let od slavného hokejového finále v Naganu vstupuje do kin film Děti Nagana. Snímek scénáristy a režiséra Dana Pánka je plný hokeje a plnění cílů, ale i kamarádství, lásky a rodičovství.

Symbolická je i stopáž: nový rodinný snímek natáčený ve středních Čechách má přesně 98 minut. Diváky přenese do roku 1998, kdy čeští hokejisté slavili velkolepé vítězství na olympijském turnaji století v Naganu. Hokejová horečka, kdy každý chtěl být jako Hašek nebo Jágr, přepadla i snílka Dominika a partu jeho kamarádů ze školy. Hynek Čermák pak celou partu kluků povede do důležitého hokejového zápasu proti rivalům z vedlejší vesnice. Hrát se bude o vítězství, respekt a taky o první pusu a srdce nejlepší holky ze třídy. 

Film je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám. Zároveň předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a že děti je potřeba ve snech i v pohybu podporovat.  

Dan Pánek vyrůstal ve středočeských Pečkách, kde se také v loňském roce několik filmových scén natáčelo. Na plátně se objeví místní základní škola, Masarykovo náměstí, Třída Jana Švermy i ulice K. H. Borovského. Kromě toho si filmaři ve středních Čechách jako další lokace vybrali nedalekou Kutnou Horu, Malešov a Chlístovice. 

Dospělé role hrají Hynek Čermák, Klára Issová, Pavel Batěk, Otakar Brousek, Taťjana Medvecká, Štěpánka Fingerhutová nebo Simona Babčáková. Hlavní postavu ztvárňuje Tom Brenton, v dalších rolích se představí Johanka Racková či Fabian Šetlík. Roli ve filmu má i hokejová ikona Dominik Hašek. 


Vytvořeno 19.1.2023 9:27:24 | přečteno 124x | zuzana.janetzka
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load