Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Devadesátky nejsledovanějším seriálem

1 orlická přehrada

Seriál České televize Devadesátky s kriminálním pozadím, opřený o skutečné události z první poloviny 90. let 20. století, se stal nejsledovanějším seriálem za posledních 18 let. Natáčelo se na mnoha lokacích ve středních Čechách.Každý ze šesti dílů seriálu, vysílaného vždy v neděli večer od 9. ledna do 13. února 2022, viděly minimálně dva miliony diváků. Průměrná sledovanost dosáhla 2,32 milionů diváků s podílem na sledovanosti 47,5 %. Sledovala ho tedy téměř polovina všech lidí, kteří měli v neděli večer zapnutou televizi. Nejsledovanější 5. díl vidělo 2,41 milionů diváků a epizoda se tak stala nejsledovanějším nedělním pořadem v hlavním vysílacím čase od začátku elektronického měření sledovanosti v roce 1997.

Kromě toho pořad zaznamenal také nadprůměrnou odloženou sledovanost na webu, kde ho do týdne od odvysílání vidělo 161 000 lidí, což je nejvyšší sledovanost na internetu hned po seriálu Most!. Výrazně nadprůměrná byla i odložená televizní sledovanost.

Po stopách mafiánů z Devadesátek se ve středních Čechách lze vypravit například k Orlické přehradě, na jejímž dně se v seriálu pátralo po zavražděných. Objevuje se rovněž několik sídel mafiánů. Sídlo Antonína Běly, který se v polovině 90. let stal nekorunovaným vládcem českého podsvětí, bylo v Úvalech, v seriálu byla ovšem využita luxusnější vila v Praze na Zbraslavi. Ostatní sídla už jsou reálná. Sídlo kontroverzního podnikatele Františka Mrázka se nachází na okraji Českého Brodu, jeho hrob je možné ve filmu i v reálném světě spatřit na českobrodském hřbitově. Natáčelo se také v Rudné u Prahy, kde v ulicích Příčná a Karlovotýnská operovali takzvaní Orličtí vrazi. Likvidovali zde těla svých obětí tak, že je zavařovali do sudů, které pak házeli do Orlické přehrady. V seriálu se objevil také Hotel Orlík či staré neratovické kino.  

Se zajištěním komparzu pomáhala i Středočeská filmová kancelář.


Vytvořeno 21.2.2022 13:14:17 | přečteno 882x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load