Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Dračí princezna je v kinech!

dračí princezna

V kinech se začala promítat pohádka Dračí princezna, natáčená v loňském roce v různých lokacích ve Středočeském kraji. Příběh stírá hranice mezi klasickou pohádkou a moderním každodenním životem. V kinech se měl promítat již v loňském roce, kvůli pandemii koronaviru však byla premiéra odložena.


Pohádkový příběh inspirovaný fantasticko-dobrodružnými filmy Stevena Spielberga a křehkým a magickým pojetím Guillerma del Tora kombinuje prvky evropských pověstí a mýtů se současným světem. Vznikl v norsko-holandsko-české koprodukci za podpory pobídek a Státního fondu kinematografie. Jeho natáčení přitom probíhalo zejména ve Středočeském kraji a podílela se na něm i Středočeská filmová kancelář.  

Tajemnému dračímu světu propůjčily své vzezření Koněpruské jeskyně. Točilo se i ve škole v Líbeznici anebo v Dobřichovicích, kde vznikla jedna ze stěžejních scén s vánočním trhem. Herecké obsazení snímku je kompletně norské. Ústřední dětskou dvojici hrají Isha Zaina Kahn a Iver Sandemose. Autory scénáře jsou úspěšní norští tvůrci Harald Rosenløw Eeg a Lars Gudmestad, do režisérského křesla usedla Katarina Launing. Českou stopou, kterou snímek nese, jsou kostýmy. Vytvořila je výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší.


Jedním z hlavních témat pohádkového filmu, který má v divácích napříč generacemi zanechat dlouhotrvající a milý dojem, je dosažení nedosažitelného. Po odkladu způsobeném koronavirovou pandemií se Dračí princezna dočkala premiéry v předvánočním čase v prosinci 2021.


Vytvořeno 16.12.2021 10:03:38 | přečteno 620x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load