Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Expozice filmu Šarlatán na Jenštejně

Šarlatán 22x

Film Šarlatán na svou premiéru stále čeká. Než si jej budete moci vychutnat plnými doušky na filmovém plátně, využijte možnosti, kterou nabízí hrad Jenštejn a podívejte se na úchvatnou expozici právě z filmu Šarlatán.Již od pátku 29.5.2020 se můžete těšit na nově vzniklou expozici, pojednávající o významné osobě Jenštejna - přírodního léčitele Jana Mikoláška. Expozice doplňuje film Šarlatán od režisérky Agnieszky Holland, který je strhujícím životopisným dramatem výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí.

Jenštejn

Na své si přijdou nejen milovníci filmu a tajemných příběhů, ale také historie a turistiky. Budete totiž moct zhlédnout finální podobu stavebních úprav po rekonstrukci vnějšího pláště hradní věže, která započala v roce 2016. Opět bude zpřístupněna rozhledna umístěná na vrcholu hradní věže poskytující panoramatický výhled do okolní krajiny.  „Budeme se těšit na setkání s návštěvníky od pátku do neděle od 10:00 do 17:00 hodin., a to nově až do konce října“, říká Zdeněk Šimerka, kastelán hradu, který tak chce vyhovět zejména turistům a cyklistům, kteří během podzimních měsíců rádi plánují své trasy tamními místy.

To vše si můžete užít díky Oblastnímu muzeu Praha-východ a obci Jenštejn, který tak obohatil Středočeský kraj o další turisticky aktivní bod, kterým tamní hrad bezesporu již dlouhá leta je.


Vytvořeno 29.5.2020 10:45:02 | přečteno 1218x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load