Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase

princezna (1)

Pohádka, nebo fantasy? První i druhé! Podle tvůrců Princezny zakleté v čase, která má do kin přijít v březnu 2020, si připravovaný snímek bere z obou žánrů to nejlepší. Můžeme se těšit na strhující podívanou plnou digitálních efektů prolnutých s klasickými pohádkovými motivy.


Ač toho o ději příběhu zatím tvůrci prozradili velmi málo, už nyní je jasné, že půjde o dílo, jaké v české produkci zatím nevzniklo. Základní stavební kámen děje, dívka, která uvízla v časové smyčce, je v zahraničí velmi oblíbený a hojně využívaný, u nás se však zatím v žádném filmu neobjevil. „Tento motiv je známý ze zahraničních produkcí, v české produkci jsme ho ale nikdy neměli a už vůbec ne v pohádce. Pro mě to tedy bylo lákavé,“ uvedl režisér Petr Kubík. „Příběh musí být na prvním místě. Jedním krokem jdeme trochu ke starým českým pohádkám a druhým do fantasy,“ doplňuje Kubík.

princezna (2)

Vkusu dnešního diváka tvůrci – oproti starším, tradičním pohádkám – přizpůsobili ještě jeden z důležitých prvků, a to pojetí postavy princezny Elleny. Nejedná se o žádnou rukama lomící a dění nečinně přihlížející křehkou květinku, naopak – postava je hybatelkou děje, stejně jako její přítelkyně alchymistka, kterou ztvárnila Eliška Křenková. Role princezny se ujala slovenská herečka Natalia Germani. „Jsem poprvé v roli princezny. Pro mě je zajímavé, že to není klasická pyšná princezna. Postavy jsou normální lidé, nejsou to karikatury. Potýkají se s normálním problémy a snaží se je řešit lidskou cestou,“ uvádí Germani. Eliška Křenková dodává: „Ne vždy, ale ve většině pohádek je princezna pouze okrasou prince. A tady je to naopak.“

princezna 3

Scenárista a hudební skladatel Lukáš Daniel Pařík slibuje jak více fantasy prvků, tak hodně akce a dobrodružných scén, a tak není divu, že se produkce ujal Viktor Kryštof, který stojí také za očekávaným historickým velkofilmem o jedné z nejkontroverznějších postav českých dějin, o vojevůdci Janu Žižkovi. Pohádka se natáčela na mnoha lokacích, mimo jiné také na středočeském hradě Točník, který spolu s nedalekým hradem Žebrák tvoří nejlépe zachovalé české souhradí.

Roli prince ztvárnil Marek Lambora, ve filmu se dále objeví Simona Zmrzlá, Martin Dejdar, Roman Zach, Martin Písařík, Jan Révai a další.


Vytvořeno 19.12.2019 15:00:01 | přečteno 2148x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load