Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Film o Lesním vrahovi se bude natáčet ve Středočeském kraji

Lesni vrah

Střední Čechy propůjčí svou tvář novému filmu režiséra Radima Špačka o Lesním vrahovi, který je inspirovaný skutečnou událostí vraha Viktora Kalivody, který před deseti lety zastřelil tři náhodné osoby.

Snímek zachycuje poslední roky života muže, kterému se říkalo Lesní vrah. Vyprávění bude mapovat i jeho pokusy o sebevraždu, a to jak neúspěšný na viaduktu v Žampachu, tak završený, který spáchal ve vězení.

Kamera sleduje Kalivodu od jeho výhry v tuzemské televizní soutěži Chcete být milionářem? přes systematické odbourávání etických zábran až po spáchání tří vražd. Důvody, které ho vedly, pachatel nikdy neprozradil a podle Špačka z nich i film učiní „palčivou otázku“.

Právě kameru režisér svěřil jednomu z nejvýznamnějších evropských kameramanů, který se spolupodílel na úspěchu tzv. rumunské nové vlny, která znamenala odvrat od kritického stavu, kdy rumunská kinematografie stála na pokraji zániku, k nebývalému rozmachu umělecky podnětných filmů, který nastal po roce 2000, Olegovi Mutu.

Na jeho adresu se vyjádřil také scénárista filmu Zdeněk Holý: „Chceme ten film vyprávět v dlouhých záběrech a přemýšleli jsme, kdo takové záběry opravdu umí natočit, není to jen tak. Nakonec jsme poslali scénář Olegovi Mutu a ten souhlasil."

Lesní vrah byl roku 2006 odsouzen k doživotnímu trestu, v roce 2010 si ve Valdicích podřezal žíly. Jeho příběh se bude příštích dvou let točit zejména v reálných prostředích, premiéra se plánuje na rok 2020.

Vytvořeno 26.11.2018 13:15:21 | přečteno 2641x | ernest
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load