Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Film Stínohra se natáčel i na Berounsku

plakat Stinohra

Letos v dubnu měl premiéru depresivní kriminální příběh Stínohra – příběh lidí, kteří dělají chyby, ale dokáží za ně převzít zodpovědnost. Thriller režiséra Petra Bebjaka se natáčel mimo jiné v lomu Kosov u Berouna, v Králově Dvoře a na Kladně. 

Nejdůležitějším tématem filmu je konflikt mezi institucionální spravedlností a tou subjektivně nastavenou. Zároveň je snímek vizuálně silným zážitkem a čiší z něj syrovost, hmatatelnost i jistá zemitost. 

Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka – čtyřicetiletý záchranář z malého města, který právě opustil manželku Evu, která se v okamžiku rozchodu stala tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází v místním boxerském klubu. V případu Evy Kavkové zatím vyvstává řada podivných okolností. Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Obava z toho, že by vrah nakonec mohl trestu uniknout, jej však přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem.


Vytvořeno 13.9.2022 14:04:13 | přečteno 1663x | zuzana.janetzka
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load