Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Filmové ceny BAFTA ovládl snímek Na západní frontě klid.

All Quiet On the Western Front BTS Reiner Bajo 24 mala

Velkofilm Na západní frontě klid, který se v době nejpřísnějšího lockdownu natáčel i ve středních Čechách, viděli první diváci v září loňského roku. Adaptace protiválečného ikonického románu Ericha Maria Remarqua nyní ovládla prestižní ceny Britské akademie filmového a televizního umění (BAFTA). Ze čtrnácti nominací proměnila hned sedm. Na filmu se podílela i Středočeská filmová kancelář. Kromě Milovic se natáčelo na Točníku, v Benátkách nad Jizerou, Liběchově, Chotýšanech a dalších místech regionu. 

Přípravné práce válečného snímku v distribuci Netflixu běžely od začátku ledna 2021 během nejhorší pandemické vlny. Kromě Belgie a Německa se natáčelo od března do května také v České republice. Ve středočeských Milovicích se na tři měsíce uzavřelo sportovní hřiště, kde filmový štáb postavil několik set metrů zákopů a bitevní pole o velikosti dvou fotbalových hřišť. Prostor ve filmu posloužil pro scény plné pochodování a polního stravování. „Zároveň nedaleko Nymburka vzniklo bojiště tří front, na kterém se válčilo. Další působivé scény nabídl hrad Točník, lom Homolák na Berounsku, hradiště Libušín nedaleko Kladna nebo zámek Hořín u Mělníka,“ uvádí Martina Kuncová z Filmové kanceláře střední Čechy, která na natáčení spolupracovala nejenom při výběru a obhlídce lokací.

Střední Čechy jsou dlouhodobě vyhledávaným místem nejen českých, ale i zahraničních štábů. Z filmových novinek se ve středních Čechách natáčel velkofilm Jan Žižka nebo snímek Oslo. Právě pro historické filmy a seriály jsou velmi žádanou lokalitou Brdy, Milovice, lom Velká Amerika nebo hrady Točník a Křivoklát. 

Filmaři si střední Čechy vybírají právě pro jejich pestrost i blízkost Prahy. „Pomáhá to i turismu v regionu. Právě díky úspěšným snímkům, jakým je film Na západní frontě klid, je Česká republika a její regiony víc vidět v zahraničí. Lidé nemusejí cestovat jen skrze obrazovku, ale mohou se osobně projít po atraktivních místech, která znají z oblíbeného filmu nebo seriálu. A rádi toho využívají. Díky tomu, že se na natáčení podílí i čeští tvůrci, pomáhá to rovněž příjmům do veřejných rozpočtů,“ doplňuje Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu, pod kterou spadá Filmová kancelář střední Čechy.

Ve středních Čechách se natáčela i česká filmová novinka Děti Nagana, která jde dnes do kin. Filmaři strávili 23 dní z celkových 25 ve středních Čechách. Několik filmových scén se natáčelo v Pečkách, rodišti scénáristy a režiséra Dana Pánka. Na plátně se objeví místní základní škola, Masarykovo náměstí, Třída Jana Švermy i ulice K. H. Borovského. Jako další lokace byla vybrána Kutná Hora, Malešov nebo Chlístovice. 

„Filmová kancelář se aktuálně věnuje zhruba dvacítce projektů. Jsou mezi nimi i významné snímky se známými zahraničními herci, o kterých ale zatím nemůžeme nic prozradit.Pomáháme s výběrem lokací, účastníme se natáčení, pomáháme štábům v komunikaci se samosprávou a získáváním povolení. O dalších filmových novinkách budeme určitě informovat,“ uzavírá Martina Kuncová.

Více o aktivitách Filmové kanceláře střední Čechy a dalších snímcích, natáčených v destinaci najdete zde.


Vytvořeno 22.2.2023 13:24:54 | přečteno 50x | zuzana.janetzka
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load