Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Jan Žižka režiséra Petr Jákla se točil i ve Středočeském kraji

Jan Žižka

Místa ve Středočeském kraji se stanou kulisou pro nový film Petra Jákla – Jan Žižka. Mezi lokacemi, která si pro své natáčení režisér vybral, jsou hrad Křivoklát a Točník nebo lom Amerika.

Kromě velké výpravy se Jákl nebál ani hvězdného obsazení. Hlavní ženskou roli bude hrát australská herečka Sophie Loweová. Jana Žižku ztvární americký herec Ben Foster. Ve filmu budou účinkovat i světová jména jako Michael Caine. Til Schweiger nebo William Moseley. V českých vodách Jákl sáhnul třeba po Karlu Rodenovi, Markovi Vašutovi, Ondřeji Vetchém nebo Janu Budařovi.

 „Jsem nadšený z toho, že se tenhle projekt dal nakonec do kupy. Plno lidí na něm pracovalo dlouho, dnes už je to nějakých osm let. Jsem nadšený a pořád nemohu věřit tomu, že mám takhle úžasné herce vedle sebe, další jsou na cestě,“ řekl Jákl. 

„Scénář byl velice univerzální, a velice specifický, bylo to téma, s nímž se každý může ztotožnit," řekl herec Foster. Připustil, že historii, o níž má snímek vyprávět, neznal, a neznal ani příběh Žižky, ale hluboce se ho prý dotkl.

Ani Schweiger historii o Žižkovi neznal, načetl ji z materiálů, které mu poskytl až Jákl.

„Nejdůležitější faktor, že jsem roli přijal, byl Petr, měli jsme dlouhý rozhovor. Snažil jsem se ho přesvědčit, aby mi dal jinou roli, chtěl jsem tu Benovu," žertoval.

Už dříve točil v Praze a na práci v České republice se velmi těší. Totéž zmínil i jednatřicetiletý Moseley, který zmíněnou fantasy trilogii v Praze točil přibližně před deseti lety. „Je to pro mě velice nostalgické. Tenkrát jsem byl mladým klukem ve středověkém obleku, ale teď jsem mužem ve středověkém obleku,“ řekl.

Jákl s uvedením filmu do kin počítá v roce 2020. Film Jan Žižka bude spolu s Jáklem produkovat hollywoodský producent Cassian Elwes, který stojí za desítkami známých filmů, jako je například Klub poslední naděje.

Film vzniká na základě scénáře Marka Dobeše a Michala Petruše. Pod definitivní verzí scénáře je podepsán sám Jákl. Historickým poradcem filmu je Jaroslav Čechura.

Jak to vypadá na natáčení a v zákulisí, můžete sledovat na Instagramovém profilu režiséra Petra Jákla: https://www.instagram.com/petr_jakl/?hl=cs nebo kameramana Jespera Tøffnera: https://www.instagram.com/jespertoffner/?hl=cs

Vytvořeno 15.11.2018 12:17:13 | přečteno 8224x | ernest
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load