Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Karlovarského filmového festivalu se letos nedočkáme.

kviff

Filmový festival v Karlových Varech, který se těší velké oblibě a startuje vždy na začátku července, se letos neuskuteční. Důvodem je koronavirová epidemie. Pořadatelé oznámili, že se kvůli přetrvávajícím opatřením vlády, které zakazují konání kulturních akcí s účastí tisíců lidí, rozhodli filmový svátek přesunout. 


 „55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proto proběhne ve dnech 2.–10. července 2021,“ uvedli organizátoři festivalu v oficiálním prohlášení. Zrušení festivalu odůvodnili nevyzpytatelnou situací v souvislosti se šířením koronavirové epidemie, kvůli níž je těžké předvídat vývoj v nařízeních vlády ohledně konání kulturních akcí.

„Jsme v pravidelném spojení s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD), konzultovali jsme situaci také s premiérem Andrejem Babišem (ANO), a na základě těchto rozhovorů jsme dospěli k závěru, že konání letošního ročníku karlovarského festivalu v jiném termínu či rozsahu by s sebou stále neslo zdravotní rizika a omezení, která by bylo z organizačního hlediska velmi těžké zajistit,“ uvedli organizátoři. 

Podle prezidenta festivalu Jiřího Bartošky by hledání „redukovaných nebo alternativních variant“ šlo proti hlavnímu smyslu akce, jímž je vzájemné setkávání diváků, filmových tvůrců, lidí z různých oblastí života a jejich kolektivní vnímaní filmových děl. „Věřím, že síla společného prožitku při projekcích v sálech a jeho sdílení jsou nenahraditelné,“ uvedl.

Na úterním jednání zastupitelstva města oznámila primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO), že se festival měl původně přesunout na srpen, ale ani tato varianta nakonec neprošla.

Speciální přehlídka filmů

Fanoušci ale přesto nebudou zcela ochuzeni, jelikož by měly filmy dorazit za nimi.

V původním červencovém termínu festivalu by totiž měla proběhnout akce Vary ve vašem kině. Podle organizátorů má přehlídka nabídnout „divákům kin po celé České republice mimořádný výběr snímků, které stojí za to vidět“.

Zkrátka nepřijdou ani filmaři. „V původním termínu festivalu proběhne také velká část tradiční soutěžní přehlídky projektů pro filmové profesionály KVIFF Eastern Promises, vzhledem k předpokládaným omezením se ale odehraje ve virtuálním prostředí,“ uvedli pořadatelé.

Karlovarský festival se rovněž zapojí do mezinárodního projektu We Are One: A Global Film Festival. Průběžné informace o festivalových aktivitách budou doplňovány na oficiální webové stránky festivalu.

Zdroj: irozhlas.cz


Vytvořeno 28.4.2020 15:01:44 | přečteno 518x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load