Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Lokační tour: neobjevená místa středních Čech

Dobris Rukavice 69

Vydali jsme se na další lokační tour po našem kraji a to na místa, která jsou nejen nakloněna filmařům, ale také si doposud světla reflektorů příliš neužila. Podívejte se s námi na utajené lokační klenoty středních Čech

Jako první lokaci jsme vybrali bývalé kasárny -  vojenský útvar VÚ 7505 - v Rožmitále pod Třemšínem. Dříve sloužil jako protiletadlový a později raketový pluk. Jedná se o rozsáhlý areál, na jehož pozemcích stojí řada zachovalých vojenských budov a i tankodrom z doby minulé. Díky rozlehlosti areálu jsme na této lokaci strávili několik hodin důkladným scoutingem. Zajímavostí je, že areál doposud filmaři nebyl využíván vůbec.


Rozmital VojenskyProstor 63

Další zastávkou byl renesanční zámek Rožmitál pod Třemšínem. Zámek připomíná spíš německý gotický hrad.  Jedná se o rozsáhlý zámecký areál se zbytky hradního opevnění na okraji města mezi 2 rybníky. Komplex zámeckých budov po obvodu oválného nádvoří ztvárňuje v podstatě oválné hradby původního gotického hradu, které se dochovaly.

Rozmital zamek 78

Jako poslední jsme navštívili město Dobříš, a to jeho bývalé rukavičkářské závody, kde se zachovala i úžasná vstupní vrátnice do závodu. Hlavní část závodu tvoří 2 hlavní čtyřpatrové budovy s velikými industriálními okny, kde v minulosti probíhalo samotné šití rukavic. Oba objekty jsou spojené prosklenou chodbou, která filmaře zaujala nejvíce.  Naposled se zde natáčel seriál Rapl, jeho 2. část, a to v suterénu závodu, kde lokace představovala varnu pervitinu. Bohužel prostory závodu jsou již v horším technickém stavu a je jen otázkou času dokdy bude možné zde natáčet.

Dobris Rukavice 24

Podívejte se do galerie na další fotky z lokační tour:

as4uSlider-653844

Vytvořeno 17.5.2021 12:19:28 | přečteno 504x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load