Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Nadace – druhá řada seriálu po premiéře

Foundation_201_S52063F malá.jpg

Kladno, lom Homolák, obec Střemy nebo zámky Dobříš a Kačina – to jsou některá místa, kde se pro Apple TV+ natáčela druhá řada amerického sci-fi seriálu Nadace. Premiéru měl 14. července 2023.


Seriál vychází z příběhů spisovatele Isaaca Asimova a má tendenci nastavit nový standard žánru sci-fi. Filmaři zvládli postavit dekorace zaplavované vodou, využívat novou technologii LED Volume a na tento projekt také vyráběli rekvizity na 3D tiskárnách. Do klíčových pozic v art deparmentu byli obsazeni čeští filmaři. Natáčení přineslo mimořádné tvůrčí i ekonomické příležitosti stovkám českých filmařů i firem z řad dodavatelů služeb. 

V České republice se také natáčelo, a to nejen v Praze, ale i na mnoha dalších místech včetně středních Čech, kde štáb zavítal například na Kladno do bývalého areálu ČKD Poldi nebo na zámky Kačina či Dobříš. K dalším středočeským lokacím patřil také lom Homolák u Berouna či obec Střemy na Mělnicku.  

Vedle Jareda Harrise a Leea Pace si v seriálu Nadace zahráli třeba Lou Leobellová a Leah Harveyová, Laura Birnová, Terrence Mann a Cassian Bietou. V této druhé řadě se k nim přidali také Isabella Laughlandová, Kulvinder Ghir, Sandra Yi Sencindiverová nebo Ella-Rae Smithová a Dimitri Leonidas. 

„Zdroj: Czech Film Commission / se svolením společnosti Apple“
Vytvořeno 24.7.2023 15:20:05 | přečteno 137x | zuzana.janetzka
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load