Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Natáčí se ve středních Čechách: Děti Nagana

Deti Nagana fotografie 2022 Foto Jana L†brov† (74)

Ve středočeských Pečkách se ke konci července natáčelo několik scén pro nový film Děti Nagana režiséra a scénáristy Dana Pánka, který v Pečkách vyrůstal. Jako další lokace si filmaři ve středních Čechách vybrali také Kutnou Horu, Malešov a Chlístovice. Filmový příběh je svázán s tím olympijským. První diváci ho uvidí v únoru 2023 u příležitosti výročí čtvrtstoletí od zlatého úspěchu hokejistů v Naganu. 

Pro záběry si ve středních Čechách filmaři vybrali pečeckou základní školu, Masarykovo náměstí, Třídu Jana Švermy i ulici K. H. Borovského. Další záběry vznikly také v Kutné Hoře a nedalekém Malešově a Chlístovicích. První klapka padla 22. února letošního roku, symbolicky v den výročí, kdy čeští hokejisté vyhráli slavný olympijský turnaj v Naganu. První diváci ho uvidí v únoru roku 2023 u příležitosti 25. výročí od zlatého Nagana. 

Příběh filmu je svázaný s tím olympijským. Píše se rok 1998, v japonském Naganu vrcholí turnaj století, Češi vyhrávají a propuká davové šílenství. Mezi dětmi, které chtějí být jako Jarda Jágr nebo Dominik Hašek, je i Dom – jedenáctiletý snílek z rozvrácené rodiny. Upíná se ke svému novému idolu, chtěl by hrát hokej, ovšem jeho rodiče nemají peníze ani víru v synovy schopnosti. Na radu dědečka si proto Dom spolu s kamarádem Honzou vybudují hokejbalový tým nesoucí stejné jméno jako Haškův domovský klub v Buffalu, Šavle, jehož osudy po úvodním debaklu začínají nabírat nečekané obrátky… 

Film je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. 

Ve snímku se objeví nejen Hynek Čermák a Klára Issová, ale třeba i legendární hokejový brankář Dominik Hašek, který je patronem snímku a zahrál si v něm malou roli.


Vytvořeno 5.8.2022 8:48:06 | přečteno 1954x | zuzana.janetzka
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load