Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Noir Film Festival letos poprvé na Českém Šternberku

Noir cover

Na hrad Český Šternberk se letos nově přesouvá Noir Film Festival 2021 – přehlídka specifického fenoménu světové kinematografie, která je unikátní nejen v domácím, ale i celosvětovém měřítku. Nabízí intenzivní estetický prožitek i jistou formu sebevzdělávání, to vše v jedinečných kulisách jednoho z nejstarších kamenných hradů v Čechách. Letošní 9. ročník probíhá ve dnech 18. - 22. srpna 2021.


Přemístěním festivalu na Český Šternberk byl upraven jeho časový formát a program byl o jeden den prodloužen. Návštěvníci se tak mohou těšit hned na čtyři open-air večerní projekce na hradním nádvoří, které jsou každoročními highlighty programu. Celkem je připraveno na pět desítek projekcí pečlivě vybraných snímků, které představí film noir v jeho různých podobách napříč časem i geografickým prostorem. Letos se budou promítat filmy z USA, bývalého Československa i Indie, čímž se diváci podívají také na dosud nejexotičtější noirovou exkurzi po Japonsku, Mexiku a řadě evropských zemí, zařazených v minulých ročnících.

Letošní hlavní programová sekce, pojmenovaná Noir bez předsudků, představí kolekci filmů spjatých s motivy rasové nenávisti, xenofobie a antisemitismu. Projekcí dvou televizních detektivek a vzpomínkovými večery bude zároveň uctěna památka nedávno zesnulé české herečky Hany Maciuchové. Festival cílí na diváky a divačky toužící po objevování nepoznaných sfér filmové historie, čemuž jsou uzpůsobeny i lektorské úvody před každou projekcí a doprovodný festivalový katalog.

První ročník festivalu se uskutečnil v roce 2013 na středočeském Kokoříně, mezi lety 2014-2020 se jeho domovskou základnou stal královský hrad Křivoklát. S letošním 9. ročníkem se Noir Film Festival přesouvá na hrad Český Šternberk s dlouhou historií. Založen byl roku 1241 a patří tak k nejstarším kamenným hradům v Čechách. Zvenčí si dosud zachoval svůj středověký vzhled. Majestátně se tyčí nad řekou Sázavou a filmovému festivalu vytváří důstojnou kulisu.


Kompletní program je k dispozici na www.noirfilmfestival.cz 
Vytvořeno 18.8.2021 13:21:14 | přečteno 1182x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load