Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Nový seriál Ochránce: natáčel se i ve středních Čechách

Foto: Archív České televize

Na podzim mohou diváci sledovat další z nových seriálů České televize, který se opět natáčel i ve středních Čechách. Natáčelo se ve městech Kladno či Slaný. Při výběru konkrétních míst filmová produkce spolupracovala i se Středočeskou filmovou kanceláří.


Desetidílný seriál otevírá témata jako šikana, sebevražda, smutný úraz, úmrtí dítěte, sexuální obtěžování a další kauzy ze školního prostředí. Jeho jednotlivé díly postupně rozebírají deset případů, které otřásly školstvím. Reálnými kauzami se seriál inspiroval, aby z nich mohl vybrat ty události, které jsou pro současný svět takřka modelové. Detektivní seriál přitom nehledá konkrétní aktéry a viníky, ale zjišťuje, proč k daným událostem došlo, zda jim bylo možné předejít, jestli jsou chybou jednotlivce nebo systému apod.

Na seriálu pracovala producentská skupina Michala Reitlera, která točila i Metanol, Dulku 61 a seriál Most!. Na scénáři spolupracovali Tomáš Feřtek a Matěj Podzimek. V hlavní roli celostátního školského ombudsmana se objevuje Ludvík Vaculík coby Aleš Pelán, který není policista, ale učitel. Má za sebou dlouholetou pedagogickou praxi, která ho naučila vnímat potřeby druhých a jejich práva. V seriálu přijímá roli ombudsmana a pomáhá rozklíčovávat tíživé situace českého školství.


Ve středních Čechách se natáčelo v Kladně v areálu někdejších hutí Poldi. Kromě toho filmový štáb zavítal i do Slaného. Seriál vysílá ČT1 vždy v neděli večer.

Vytvořeno 13.9.2021 11:11:29 | přečteno 957x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load