Rodinný pivovar ve středočeských Tupadlech poblíž Čáslavi obnovil řemeslnou výrobu piva od července 2020 a navázal tak na tradici původního místního pivovaru. Ještě před jeho rekonstrukcí tu ovšem majitelé umožnili německým filmařům natáčet šestidílnou sérii Oktoberfest: krev a pivo. Netlix ji zařadil v době, kdy se tradiční mnichovský Oktoberfest z důvodu koronavirové pandemie nemohl uskutečnit. Natáčelo se i v dalších středočeských obcích
Rodinný pivovar v Tupadlech navazuje na tradici původního pivovaru, který byl dostavěn v roce 1931 pro F. J. Auersperga a v obci fungoval do roku 1961. Natáčelo se zde ještě před jeho rekonstrukcí, a to v pivovaru i na návsi mezi pivovarem a bývalým hostincem. Některé z domů tam překryly kulisy, asfalt se schoval pod písek. To vše k navození atmosféry počátku 20. století, kdy se děj dramatického seriálu odehrává. Natáčení se účastnili i místní komparzisté.
V Německu působící finský režisér Hannu Salonen se soustředil na příběh norimberského pivovarníka Curta Pravka, jehož ambicí je přetvořit rodící se slavnost zvučného jména Oktoberfest s několika dřevěnými stánky mnichovských pivovarníků na velkolepou událost, kde se bude pivo čepovat v obrovském stanu s několikatisícovou kapacitou. Dobové drama se volně inspirovalo některými přelomovými událostmi v historii této akce včetně boje mezi jednotlivými pivovarskými klany.
V Tupadlech se natáčela například scéna, kdy jeden ze synů majitele jednoho z pivovarů oznamuje svému bratrovi, že byl jejich otec zavražděn. V České republice se natáčelo celkem 45 dní na jaře 2019, a to mimo jiné i ve středočeských městech a obcích Čáslav, Lázně Toušeň či Milín, dále také v Třeboradicích, Praze a Žatci.
Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město
Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město