Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Pivovar v Tupadlech jako dějiště filmového Oktoberfestu

5 T2 Oktoberfest 1900

Rodinný pivovar ve středočeských Tupadlech poblíž Čáslavi obnovil řemeslnou výrobu piva od července 2020 a navázal tak na tradici původního místního pivovaru. Ještě před jeho rekonstrukcí tu ovšem majitelé umožnili německým filmařům natáčet šestidílnou sérii Oktoberfest: krev a pivo. Netlix ji zařadil v době, kdy se tradiční mnichovský Oktoberfest z důvodu koronavirové pandemie nemohl uskutečnit. Natáčelo se i v dalších středočeských obcích

Rodinný pivovar v Tupadlech navazuje na tradici původního pivovaru, který byl dostavěn v roce 1931 pro F. J. Auersperga a v obci fungoval do roku 1961. Natáčelo se zde ještě před jeho rekonstrukcí, a to v pivovaru i na návsi mezi pivovarem a bývalým hostincem. Některé z domů tam překryly kulisy, asfalt se schoval pod písek. To vše k navození atmosféry počátku 20. století, kdy se děj dramatického seriálu odehrává. Natáčení se účastnili i místní komparzisté.

3 T3 Oktoberfest 19006 Oktoberfest Dreharbeiten

V Německu působící finský režisér Hannu Salonen se soustředil na příběh norimberského pivovarníka Curta Pravka, jehož ambicí je přetvořit rodící se slavnost zvučného jména Oktoberfest s několika dřevěnými stánky mnichovských pivovarníků na velkolepou událost, kde se bude pivo čepovat v obrovském stanu s několikatisícovou kapacitou. Dobové drama se volně inspirovalo některými přelomovými událostmi v historii této akce včetně boje mezi jednotlivými pivovarskými klany.

29 T1 Oktoberfest 19004 T1 Oktoberfest 1900

V Tupadlech se natáčela například scéna, kdy jeden ze synů majitele jednoho z pivovarů oznamuje svému bratrovi, že byl jejich otec zavražděn. V České republice se natáčelo celkem 45 dní na jaře 2019, a to mimo jiné i ve středočeských městech a obcích Čáslav, Lázně Toušeň či Milín, dále také v Třeboradicích, Praze a Žatci.

Vytvořeno 14.10.2021 11:30:05 | přečteno 663x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load