Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Premiéra Jana Žižky: bude 8. září 2022

Jan Žižka film

Film Jan Žižka s velkou výpravou a hvězdným obsazením musel svou premiéru v kinech kvůli vládním opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru několikrát odložit. Nyní je datum premiéry známé: diváci v českých kinech se dočkají 8. září 2022, v amerických proběhne o den později. 


Producent a režisér Petr Jákl film produkoval spolu s hollywoodským kolegou Cassianem Elwessem, proto bude uveden souběžně v Česku i v USA. V zahraničí to bude pod názvem Medieval. Poslední klapka dosud nejdražšího českého filmu s téměř půlmiliardovým rozpočtem padla už v roce 2018. Na digitálních platformách by film mohl být dostupný zhruba po třech až čtyřech měsících po uvedení do kin. 

Na začátku května letošního roku byl uveřejněn první trailer filmu, jehož srdcem je slavný hollywoodský herec Micheal Caine. Husitského vojevůdce ztvárnil Ben Foster. Na plátně se dále objeví Til Schweiger, známý jako Hugo Stiglitz z filmu Hanební pancharti, v Anglii narozená Australanka Sophie Loweová, dále v něm účinkují Petr Lněnička, Nina Horáková, Martin Stránský, Michal Dlouhý, Václav Rašilov, Jitka Čvančarová nebo David Matásek.

Filmový štáb při tvorbě velkorozpočtového akčního dramatu o zrodu českého vojevůdce Jana Žižky pracoval hlavně ve středních Čechách, a to například na hradech Křivoklát a Točník i v lomu Velká Amerika v CHKO Český kras. Poslední klapka padla v Nymburku. S produkčním štábem spolupracovala také Středočeská filmová kancelář.Vytvořeno 23.5.2022 13:31:34 | přečteno 1707x | zuzana.janetzka
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load