Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Premiéra první řady The Wheel of Time, druhá se u nás právě natáčí

Foto: Amazon Studios, Sony Pictures Television

Na Amazon Prime video právě běží 1. řada seriálu The Wheel of Time (Kola času), který se natáčel i v České republice. Filmový štáb si lokace v srdci Evropy oblíbil, ve středních Čechách se právě natáčí také druhá řada napínavého fantasy seriálu a Češi převažují i ve filmovém štábu. 

Fantasy série na motivy fantasy ságy spisovatele Roberta Jordana vznikala v letech 2019 a 2020 mimo jiné v Praze a stojí za ní společnosti Amazon a Sony Pictures Television. Hlavní roli mocné čarodějky ze spolku Aes Sedai si v ní zahrála Rosamund Piková.

Natáčení 2. řady se naplno rozjelo letos v červenci a poběží až do března 2022. Filmový štáb čítá 600 lidí, z čehož je více než 500 českých filmařů, kteří tak ve štábu obsadili i klíčové kreativní a technické pozice. Jde o jeden z dosud největších a nejnákladnějších filmových projektů realizovaných v České republice.

V České republice se natáčejí všechny studiové scény druhé seriálové řady i většina venkovních scén. Vzhledem ke smyšlenému světu fantasy příběhu se jedná převážně o venkov, lesy, řeky, jezera a pastviny. V seriálu zřetelně poznáváte lom Velká Amerika, kde je situována jedna ze zapadlých vesnic v horách. S ohledem na pokračující natáčení a davy nedočkavých fanoušků si produkce z pochopitelných důvodů další konkrétní lokace zatím nepřeje zveřejnit.


Vytvořeno 24.11.2021 12:53:55 | přečteno 569x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load