Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě

K filmu Kriegel

Střední Čechy propůjčí svou tvář i novému filmu Ivana Fíli - Princip Kriegel aneb Muž, který stál v cestě. Místa natáčení, která jsou prozatím známa, jsou například zámek Kačina, obec Libodřice nebo věznice v Mladé Boleslavi.

Snímek bude natočen podle skutečné události, a vznikne pod taktovkou zmíněného režiséra a autora námětu Ivana Fíli, který je též tvůrce scénáře k filmu.  Nejedná se o typickou biografii, ale je filmovým dramatem, zaměřujícím se na nejvyhrocenější úsek ze života Františka Kriegla – a vlastně i československých novodobých dějin.Ve snímku se poprvé zveřejní přísně střežená fakta a události nejtragičtějšího úseku moderních dějin Československa.

Příběh vypráví o lékaři a politikovi Františkovi Krieglovi, hrdinovi Pražského jara 1968, jenž byl v noci 21. srpna společně s pěti vedoucími představiteli strany a státu (Dubček, Černík, Smrkovský, Špaček a Šimon) zatčen a unesen do Moskvy. Byl jediným československým politikem, který se dokázal v moskevském zajetí i pod hrozbou likvidace postavit Brežněvovi a nepodepsat moskevský diktát, znamenající souhlas s okupací Československa v roce 1968.

František Kriegel byl jedním z vůdčích představitelů reformního hnutí v čele s Alexandrem Dubčekem. Prosazoval reformy, které měly osvobodit Československo od diktátu Moskvy a budovatsocialismus s odkazem na naše historické demokratické tradice. Po vpádu vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 byl jediným z českých politiků a státníků, který ani pod hrozbou osobní likvidace nepodepsal moskevský protokol legalizující okupaci Československa.Byl zbaven všech svých funkcí, nesměl vykonávat lékařské povolání a byl neustále pod dohledem Státní bezpečnosti.Nic ho nezlomilo, stál v opozici, byl jedním z prvních signatářů Charty 77 a do konce svého života usiloval o návrat spravedlnosti a demokracie.

Hlavní hvězdy filmu budou čeští herečtí velikáni jako třeba Tomáš Töpfer, Alois Švehlík, Miroslav Donutil nebo Miroslav Hanuš. Z ženských jmen se můžeme těšit například na Taťjanu Medveckou.

Na premiéru filmu se můžeme těšit na podzim roku 2019.

Vytvořeno 15.11.2018 12:23:01 | přečteno 1089x | ernest
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load