Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Střední Čechy v nizozemské reality show

The Mole cover

V loňském roce se podařilo dokonale utajit natáčení nizozemského štábu v České republice. Štáb veřejnoprávní televize NPO zde točil 1 soutěžní reality show “Wie is de Mol?“ (v překladu „Kdo je zrádce?“). Sledovanost prvního dílu přesáhla poprvé v jednadvacetileté historii pořadu hranici tří milionů diváků. 


Populární televizní soutěžní pořad Wie is de mol?, vždy zavítá do nové zahraniční lokace. Tvůrci, kteří obvykle natáčejí ve vzdálených destinacích, si na základě dobré epidemiologické situace po předchozí sérii natočenou v Itálii nyní vybrali Českou republiku. Při dodržování přísných hygienických norem a pravidelného testování natáčel padesátičlenný štáb na více než třiceti místech České republiky. Natáčení navíc probíhalo v přísném utajení, protože vyhlášení soutěžní destinace provází v Nizozemsku mimořádný zájem médií. „Velké poděkování patří české části týmu a Czech Film Commission včetně regionálních kanceláří. Všichni odvedli velmi profesionální práci v náročných podmínkách,“ uvedla Petra Palečková, ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism Benelux, které se na natáčení podílelo.

Středočeská filmová kancelář byla u toho a vybrala pro produkci vizuálně zajímavé lokace. Vy si tak můžete v populární nizozemské soutěži užít ve 4. epizodě zámek Dobřichovice a Velkou Ameriku, v 5. pak Muzeum v Lužné u Rakovníka a Kolešovice.

Soutěž je převzatá z původní vlámské verze De mol a vysílá veřejnoprávní AVROTROS již od roku 1999. Princip soutěže je jednoduchý: soutěžící z řad známých osobností spolupracují při plnění různorodých fyzických i intelektuálních úkolů, za které se sčítá kredit do celkové výhry jednoho šťastlivce.

Jeden ze soutěžících je však "mol" (krtek), který tajně průběh úkolů sabotuje a snižuje tak vítěznou částku. Ostatní soutěžící se snaží odhalit, kdo sabotérem je.

Koncept pořadu v průběhu let převzala řada zemí včetně Spojených států, Velké Británie či Německa. V nové sérii se představí mimo jiné spisovatel Splinter Chabot, herečka Renée Fokker, DJ Erik de Zwart či fotbalistka Roxanne Hehakaija.

Vždy následující den po odvysílání si můžete pustit celý díl na youtubovém kanálu: https://www.youtube.com/c/WIDMEnglishSubs

 

 


Vytvořeno 4.2.2021 11:39:49 | přečteno 443x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load