Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Střední Čechy v nové vánoční pohádce České televize

o vánoční hvězdě

Pohádka O vánoční hvězdě, která se nyní natáčí, zamíří na obrazovky České televize o letošním Štědrém večeru. Snímek mimo jiné vzniká také na středočeském zámku Kačina a Žleby, které patří mezi vzácné a ojedinělé ukázky architektury na našem území.

Film natáčený v česko-slovensko-německé koprodukci vzbouzí už nyní velká očekávání. Důvodem je kromě skvělého hereckého obsazení také metoda, která nahradila až v postprodukci dodané speciální efekty – v kinematografii zatím málo využívaný videomapping.

Výtvarnými umělci již mnoho let oblíbená technika je zatím v českém filmařském prostředí výjimkou. Režisér Karel Janák je pravděpodobně prvním, kdo tuto moderní technologii zvolil. „Je to výhodnější než zelené plátno, před nímž musí herci předstírat, že reagují na prvky, které se přitom přidají až dodatečnými triky. Můžeme také přirozeně používat mlhu nebo vítr, což příběhu o nebeských hvězdách pomáhá,“ vysvětluje výhody režisér. V Hollywoodu byla pomocí videomappingu natočena například Gravitace, diváky i odbornou kritikou kladně hodnocené sci-fi drama režiséra a scénáristy Alfonsa Cuaróna.

Jelikož se ale děj příběhu Janákovy pohádky neodehrává pouze v nebeských výšinách, ale také na planetě Zemi a to navíc v zimě, bylo třeba najít místo, které pokrývala sněhová peřina. Což se tento rok ukázalo téměř jako nadlidský úkol, jako přání volající po kouzelný zásahu z nebes. Prosby tvůrců byly naštěstí vyslyšeny a na štáb se usmálo až pohádkové štěstí – na Slovensku se podařilo vypátrat kotlinu, kam i letos pořádná zima zavítala. „Sníh tam vydržel přesně po celé natáčení, pršet začalo v den našeho odjezdu. Zázrak,“ dodává s úlevným úsměvem režisér Janák.

V Pohádce o vánoční hvězdě se objeví například Ondřej Sokol představující Siria, nejzářivější z hvězd, sourozenci Kryštof a Matěj Hádkovi, Tereza Ramba, která si zahrála hvězdu Deničku, již žárlivá Proxima v podání Ani Geislerové srazí z nebe, a Vojtěch Kotek, učitel a pozemský zachránce spadlé hvězdy Deničky.


Vytvořeno 9.4.2020 10:07:50 | přečteno 941x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load