Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

V karavanu po Česku – a po středních Čechách

V karavanu po Česku foto Pavel Šíma

Druhá řada cestopisného cyklu České televize V karavanu po Česku odstartovala. Aleš Háma tak opět před zraky diváků brázdí v karavanu Českou republiku, objevuje pozoruhodná místa a potkává zajímavé lidi. Při putování Středočeským krajem projel Brdy, objevil zříceninu hradu Vrškamýk i meandry Sázavy, Čáslav, Kolín, Mělník a mnoho dalšího.


Na svých cestách si Aleš Háma v roli průvodce a řidiče užívá všech rozmanitých chutí, vůní a aktivit, které se mu během putování nabízejí. A inspiruje ostatní k podobnému obohacujícímu putování. V osmi nových dílech projíždí místa, na která v první řadě cestopisného cyklu nezbyl čas. Jede se z Moravskoslezského kraje po severní hranici do Ústeckého kraje a následně přes Středočeský kraj do Prahy.

Putování Středočeským krajem začal Aleš Háma v oblíbených Brdech. Navzdory doporučení místních se zde dlouho nezdržel, ale vydal se napříč celým krajem: přes zříceninu hradu Vrškamýk, kolem meandrů řeky Sázavy až do rodného města Miloše Formana – Čáslavi. Další zastávkou byl Kolín, jehož historické centrum má svým návštěvníkům co nabídnout. Barokní perlou mezi českými zámky je ten veltruský, spojený s rodem Chotků, který navštívila i Marie Terezie. Z Veltrus je to co by kamenem dohodil do Mělníka. A hned za ním se doslova na pár kilometrech krajina výrazně mění. Pískovcové skály, úzké silničky, malebná zákoutí – to je Kokořínsko. Rybník Harasov je ve zdejší oblasti vyhlášený i jako vynikající rybářský revír, který si Aleš nemohl nechat ujít.

Sedmý díl cyklu V karavanu po Česku, který návštěvníky vezme na výlet po středních Čechách, bude mít v České televizi premiéru 24. února. Ze záznamu lze vidět i díl z prvního cyklu, ve kterém se diváci mohli spolu s řidičem a průvodcem Hámou podívat na Tetín, k okouzlující Berounce i do křivoklátských lesů.


Vytvořeno 11.1.2022 12:43:30 | přečteno 2037x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load