Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Zakletá jeskyně jde do kin

Zakleta jeskyne foto Vojtech Resler (09)

Nová česká pohádka, která se natáčela i ve středních Čechách, je výpravná, originální, tajemná a plná dokonalých triků. Premiéru bude mít takřka na den dětí, v kinech bude poprvé uvedena 2. června. 


Zakletá jeskyně vypráví příběh o dvou sestrách a dvou princích, o zlé královně a dávné kletbě. Podle vlastního scénáře ji natočila Mariana Čengel Solčanská. Hlavní kladné i záporné hrdiny si v ní zahráli Táňa Pahoufová, Karel Dobrý, Ondřej Kraus, Dominick Benedikt, Martina Zábranská, Petra Dubayová, Marko Igonda či Predrag Bjelac. 

Natáčelo se v průběhu čtyř ročních období nejen u nás, ale i v zahraničí – na Slovensku a v Maďarsku. Ve středních Čechách filmový štáb tvořil na Křivoklátsku anebo v lomu Malá Amerika. 

V pohádce se objeví nepřeberné množství trikových záběrů, na jejichž výrobě pracoval tým kompozitorů a grafiků více než 8 měsíců. Vyrobilo se přes 130 trikových záběrů mimo jiné kvůli přizpůsobení současných reálií historické podobě pohádky. Z exteriérových záběrů tak například mizí celá vesnice, budovy, televizní vysílač i železniční koridor. 

Do kin vstupuje pohádka Zakletá jeskyně pouhý jeden den po Mezinárodním dni dětí, a to 2. června 2022. Nejen malé diváky si bezpochyby získá nejen tajemnem a triky, ale také překvapivými zvraty, a především nesmrtelností naděje v dobrý konec. 
Vytvořeno 30.5.2022 10:52:37 | přečteno 711x | zuzana.janetzka
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load