Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Zámek Kačina v akci jako norské panství v americkém filmu

Foto: Larry D. Horricks / HBO

Zámek Kačina u Kutné Hory je výjimečný empírový skvost obklopený rozlehlým parkem, který působí přívětivě i tajemně. Není divu, že oslovil tvůrce amerického filmu Oslo a proměnil se na norské panství Borregaard, kde se dohadovaly dějiny. Spielbergova producentská novinka se tu natáčela na podzim roku 2020


Zámek vznikl jako reprezentativní sídlo hraběte Jana Rudolfa Chotka. Rozlehlá budova, která dnes představuje ojedinělou ukázku čistého empírového slohu v Čechách, je obklopena takřka nekonečným anglickým parkem se skleníkem a bylinkovou zahrádkou, který filmové kulise dodal patřičnou váhu. Interiéry se totiž proměnily na norské panství, kde na izolovaném místě probíhala tajná jednání mezi nesmiřitelnými partnery, vedoucí k mírové dohodě z Osla z roku 1993. Ta je považována za jeden z nejzásadnějších okamžiků izraelsko-palestinského konfliktu. 

Napjatou vyjednávací atmosféru umocňuje přítmí empírových interiérů, soustředěných kolem vstupního kruhového sálu, osvětleného oknem v kupoli. Lepší prostředí, než skvostnou zámeckou knihovnu čítající na 40 000 svazků, si snad ani strhující drama přát nemohlo. Scénář vznikl podle úspěšné stejnojmenné divadelní hry J. T. Rogerse a natáčelo se v režii uznávaného Barletta Shera. V hlavních rolích si zahráli Ruth Wilsonová a Andrew Scott. 


Na Kačině se filmoví tvůrci usídlili v době, kdy byl zámek kvůli pandemii pro návštěvníky uzavřen. Panství Borregaard ve filmu představuje také klášter v Doksanech. Letiště v Oslu zastoupilo pražské Kongresové centrum a ve snímku se dále objevuje Dlouhá ulice v centru Prahy, silnice u Berouna či středočeský zámek Dobříš. 


Vytvořeno 30.6.2021 11:23:53 | přečteno 871x | linda.dlouha
 
 
 
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Střední Čechy filmová kancelář
Husova 156/21
110 00 Praha 1  Staré Město


 
load